Jakie są etapy procesu zarządzania ryzykiem?

Nie da się ukryć, że każda organizacja żyje swoim życiem. Z całą jednak pewnością, bez względu na to czym dana organizacja się zajmuje, można stwierdzić, że wszędzie występuje ryzyko. Każda działalność, nie tylko ta zawodowa wiąże się bowiem z koniecznością liczenia się z jakimś zagrożeniem.


Jakie są etapy procesu zarządzania ryzykiem?

Nie da się ukryć, że każda organizacja żyje swoim życiem. Z całą jednak pewnością, bez względu na to czym dana organizacja się zajmuje, można stwierdzić, że wszędzie występuje ryzyko. Każda działalność, nie tylko ta zawodowa wiąże się bowiem z koniecznością liczenia się z jakimś zagrożeniem. Dobrze byłoby, gdyby pracownicy, zwłaszcza ci zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich, przeszkoleni byli z zarządzania ryzykiem. Wyróżnić możemy kilka etapów zarządzania ryzykiem.

Z całą pewnością wyróżnić można taki etap jak chociażby próba rozpoznania ryzyka. Ryzyko musi bowiem zostać rozpoznane, byśmy mogli podjąć odpowiednie kroku w celu jego eliminacji lub zmniejszenia prawdopodobieństwa jego wystąpienia. Należy wyróżnić również etap taki jak pomiar ryzyka. Pracownicy muszą wiedzieć z jakich narzędzi mogą korzystać chcąc sprawdzić natężenie ryzyka w danej sytuacji. Dobrym pomysłem byłaby organizacja cyklu szkoleń dla pracowników. Przeprowadzić można chociażby controlling szkolenia. Niezmiernie istotne jest również zarządzanie ryzykiem szkolenie.

Dzięki takiemu szkoleniu pracownicy będą mogli poznać kolejne etapy procesu zarządzania ryzykiem, takie jak chociażby kierowanie ryzykiem oraz monitorowanie i kontrola ryzyka. Z całą pewnością należy zaznaczyć, że każdy etap powinien być dokładnie przeanalizowany. Aby móc jednak dokonać chłodnej analizy i studium każdego etapu, potrzebna jest nam pewna wiedza teoretyczna. Dlatego też tak ważne są wspomniane już powyżej szkolenia. Kontroler finansowy szkolenie to również jeden z ciekawszych pomysłów na temat szkolenia.

Osoby odpowiedzialne za finanse w danej organizacji muszą się bowiem liczyć z ogromem odpowiedzialności. Z tego też względu dobrze byłoby, gdyby mieli oni wsparcie w różnego rodzaju szkoleniach. Aby jednak wspomniane już wyżej szkolenia były skuteczne, muszą być one organizowane regularnie oraz systematycznie. Nie wolno zapominać również o tym, by zlecić przeprowadzenie szkolenia odpowiednio wykwalifikowanej firmie szkoleniowej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.