Jakie są sposoby zawierania umów handlowych?

Umowy handlowe można zawierać na różne sposoby. Wbrew temu co się wydaje jest sposób zawarcia umowy jest istotny, definiuje bowiem kwestie związane z odpowiednią konstrukcją umowy jak również koniecznymi elementami, które muszą się w niej znaleźć.

zdjęcie - Jakie są sposoby zawierania umów handlowych?

Jakie są sposoby zawierania umów handlowych?

Umowy handlowe można zawierać na różne sposoby. Wbrew temu co się wydaje jest sposób zawarcia umowy jest istotny, definiuje bowiem kwestie związane z odpowiednią konstrukcją umowy jak również koniecznymi elementami, które muszą się w niej znaleźć.

To, w jaki sposób można zawierać umowy handlowe znalazło swoje uregulowanie w przepisach kodeksu cywilnego. Wyróżnia on bowiem 4 główne sposoby na zawarcie skutecznej pod względem prawa umowy handlowej.

Umowa zgodnie z obowiązującymi przepisami może być zawarta w wyniku oferty, przetargu aukcji lub negocjacji. Każda z tych form charakteryzuje się przede wszystkim odmiennym przebiegiem przygotowania do podpisania umowy i sposobu ustalania różnorodnych warunków umowy, które następnie są w niej zawarte.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online:

Wiedza dotycząca sposobu zawierania umów jest bardzo istotna dla tych osób, które w ramach obowiązków służbowych zajmują się sporządzaniem umów w ostatecznym kształcie. W przypadku na przykład umowy zawartej w trybie oferty ważne jest wykazanie, jaka oferta była złożona, jak również czy została w całości bez zastrzeżeń przyjęta przez drugą stronę.

Takiej wiedzy bez problemu obecnie można się nauczyć, korzystając z bardzo wielu dostępnych na rynku szkoleń. Kontrakty handlowe niezwykle często stanowią oddzielny temat szkoleń lub jeden z tematów, poruszanych na innych kursach.

Szkolenia kontrakty handlowe zajmują się wyłącznie sporządzaniem umów handlowych, ich zawieraniem i omawianiem różnorodnych metod, według których umowy mogą być zawierane.

Ponieważ przepisy ulegają co jakiś czas zmianom, ważne jest aby można było uczestniczyć w szkoleniach przed ich wejściem w życie, dzięki czemu osoba uczestnicząca w kursie jest w stanie nabyć odpowiedniej wiedzy i tworzyć umowy zgodne z przepisami również po wejściu w życie zmian.

W przypadku innych kursów, jak na przykład szkolenia dla deweloperów kwestia różnorodności zawierania umów jak też sposobu ich konstruowania jest częścią prowadzonych kursów. W tej branży wiedza dotycząca konstrukcji umów jak również znajomość zasad ich zawierania ma bardzo duże znaczenie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.