Jakie zagadnienia związane z prawem poruszane są na szkoleniach?

Szkolenia to dla większości osób dość nudny temat – organizowane są one z obowiązku w większości firm i najczęściej nie mamy ochoty jako pracownicy czy nawet szefowie zbytnio wysłuchiwać poruszanych na nich tematów.

zdjęcie - (the_title())


Jakie zagadnienia związane z prawem poruszane są na szkoleniach?

Szkolenia to dla większości osób dość nudny temat - organizowane są one z obowiązku w większości firm i najczęściej nie mamy ochoty jako pracownicy czy nawet szefowie zbytnio wysłuchiwać poruszanych na nich tematów.

A jednak warto zmusić umysł do słuchania, bowiem dzięki tym informacjom nie tylko dowiemy się, jak i na czym możemy zyskać, ale przede wszystkim - jak nie popełnić tragicznych błędów i nie stracić!

Szkolenia z rekrutacji

Pozornie wydawać by się mogło, że te szkolenia nie będą miały wiele wspólnego z prawem. Zazwyczaj bowiem szkolenia z rekrutacji odnoszą się de facto do sposobów przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej, tego, jak ocenić kandydata na podstawie ubioru itp. Niemniej jednak trzeba zaznaczyć, że kwestie prawne w rekrutacji są całkiem istotne. Przede wszystkim zaś ważne jest to, co możemy zaoferować pracownikowi, jakich danych na jakim etapie możemy zażądać itp.

Szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016

To także jest dość istotne szkolenie poruszające wiele zagadnień prawnych. Trzeba bowiem być świadomym tego, że wraz z rozwojem firmy, zwiększa się również konieczność podjęcia pewnych obowiązków.

Między innymi właśnie zorganizowania funduszu socjalnego, jeśli na dzień 1 stycznia zatrudniamy minimum 50 pełnoetatowych pracowników. Co prawda jako pracodawcy możemy zdecydować, na co dokładnie chcemy przeznaczyć dany fundusz, niemniej jednak tylko w obrębie wyszczególnionych przez prawo rzeczy i wymagań.

Szkolenia z prawa pracy

Tu już zapewne nikt nie będzie miał wątpliwości, że takie kursy poruszają bardzo wiele zagadnień związanych właśnie z prawem. Wiele osób jednak dość często uznaje, że przecież wystarczy raz pójść na taki kurs i koniec.

Tymczasem znacznie sensowniej jest wybierać się częściej, ale na kursy z prawa pracy przeznaczone dla konkretnego stanowiska np. dla księgowego czy specjalisty od rekrutacji. Wówczas trwają one znacznie krócej, a obejmują zagadnienia, które bardzo konkretnie będą nam potrzebne w codziennych zmaganiach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.