Jaki jest maksymalny czas pracy kierowcy w nocy?

Organizacja transportu to zdecydowanie nie jest proste zadanie. Przede wszystkim bowiem trzeba bardzo dokładnie orientować się, jak zabezpieczyć towar, jakie musi on mieć dokumenty, jak całość transportu rozplanować pod kątem czasowym itp.

zdjęcie - (the_title())


Jaki jest maksymalny czas pracy kierowcy w nocy?

Organizacja transportu to zdecydowanie nie jest proste zadanie. Przede wszystkim bowiem trzeba bardzo dokładnie orientować się, jak zabezpieczyć towar, jakie musi on mieć dokumenty, jak całość transportu rozplanować pod kątem czasowym itp.

A co dzisiaj szczególnie istotne - trzeba znać bardzo dobrze normy czasu pracy kierowców tak, aby uniknąć naprawdę bardzo wysokich opłat związanych z karami za poszczególne przekroczenie przepisów a także aby zapewnić bezpieczeństwo oraz ciągłość w dostawie.

Czas pracy kierowców

Na początek warto krótko powiedzieć generalnie o samym czasie pracy kierowców. Otóż określone są tu przez różne unijne rozporządzenia zarówno dzienne, jak i nocne, dobowe czy tygodniowe normy czasu pracy i odpoczynku kierowcy. W skrócie rzecz ujmując tygodniowo kierowca może jechać przez 56 godzin. Jednak w ciągu dwóch tygodni jest to 90 godzin.

Dalej czas liczony jest właśnie miarą owych dwóch tygodni. Warto jeszcze powiedzieć, że z kolei w nocy kierowca może prowadzić przez dość nieokreśloną ilość godzin. Generalnie bowiem przyjmuje się, że jest to 10 godzin na dobę, z czym noc określana jest jako 8 dowolnych godzin pomiędzy 21 a 7 rano. Jak zatem widać - przepisy nie są całkiem jasne w tej kwestii.

Szkolenie z czasu pracy kierowców - doskonały pomysł

Dlatego też warto zainwestować właśnie w szkolenie z czasu pracy kierowców albo w zatrudnienie pracownika, który już szkolenie takie odbył. Dzięki temu bowiem będziemy umieli odpowiednio dopasować godziny pracy, odpoczynku i zamian kierowców tak, aby cały transport przebiegał zgodnie z prawem i aby kierowcy byli wypoczęci niemniej jednak też tak, aby nie marnować czasu.

A propos marnowania czasu - na pewno przyda nam się także zarządzanie czasem i organizacja czasu pracy szkolenie. Takie szkolenie z zarządzania czasem pokaże nam właśnie, jak planować poszczególne transporty i dostawy oraz odbiór tak, aby jak najmniej na tym tracić. Jednocześnie zaś nie łamiąc przepisów i wykorzystując pracowników!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.