Prawo do zmiany danych osobowych

Obok szeregu obostrzeń dotyczących przetwarzania naszych danych osobistych wszyscy mamy prawo do tego, by samodzielnie wobec administratora danych występować o właściwe ich zabezpieczenie, czy nawet sprzeciwić się ich wykorzystywaniu.

zdjęcie - (the_title())

  Dodatkowo trzeba pamiętać, także o tym, że każda osoba fizyczna czyjej dane są gromadzone i przetwarzane ma także prawo do tego, by żądać korekty już posiadanych przez administratora informacji.

  Dzięki temu możemy nie tylko skutecznie uniemożliwić wykorzystywania konkretnych informacji przeciwko nam, ale także zupełnie zablokować dalsze przetwarzanie danych osobistych.
  Prawo do zmiany zgromadzonych przez konkretnego administratora danych naszych danych osobistych jest przynależne każdej osobie, której dane są przetwarzane. Innymi słowy mając wiedze na temat tego, że dany administrator posiada informacje o nas, możemy nie tylko żądać wglądu w te dane ale także wnioskować o ich zmianę.

  Co więcej, każda osoba ma możliwość aktualizowania swoich danych osobistych, ich zmiany czy uzupełnienia, a ponadto może żądać ich usunięcia jeżeli zachodzi podejrzenie że zostały one zgromadzone w sposób sprzeczny z prawem. Ponadto wniosek o usunięcie danych z rejestru można wieść także wtedy, kiedy są one nieprawdziwe lub rażąco niekompletne. W każdym przypadku to na administratorze danych ciąży obowiązek prawny, by konkretne dane zmienić i to niezwłocznie. Ponadto spada na niego także obowiązek powiadomienia o zmianie wszystkich innych podmiotów, którym konkretne informacje zostały ujawnione.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:  Tym samy warto być uważnym i dobrze znać swoje prawa w starciu z różnymi podmiotami, które korzystają z naszych danych osobowych. Nie wszyscy bowiem mają do tego prawo i nie każdy z podmiotów będzie mógł wykorzystywać informacje o nas do prowadzenia własnej działalności.
  Warto także pamiętać o tym, że nasze dane osobowych mogą polegać powierzeniu. Jest to instytucja polegająca na tym, że administrator danych przekazuje je innemu podmiotowi w całości lub w części celem dalszego ich przetwarzania.

  Podstawą takich działań jest umowa zawarta pomiędzy pierwotnym administratorem danych, a podmiotem przyjmującym informacje. W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać, że administratorem danych pozostaje wciąż ten sam podmiot. Instytucja, której powierzono dane odpowiada jednak za ich ochronę i dalsze, prawidłowe przetwarzanie.

  Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Z zakresu szkoleń prawnych proponujemy m.in. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.