Prawo pracy – szkolenia dla wszystkich czy tylko dla wybranych?

Niewiele jest w Polsce przedsiębiorstw, które zatrudniają pracowników wyłącznie na umowy o pracę. Umowy-zlecenie wciąż się niezwykle powszechne, zwłaszcza tam, gdzie w grę wchodzi zatrudniane studentów – zgodnie z prawem są oni wciąż objęci świadczeniami ubezpieczeniowymi rodziców, więc korzystniej dla nich samych oraz dla pracodawców jest zdecydować się właśnie na ten typ umowy. 

   
  Niewiele jest w Polsce przedsiębiorstw, które zatrudniają pracowników wyłącznie na umowy o pracę. Umowy-zlecenie wciąż się niezwykle powszechne, zwłaszcza tam, gdzie w grę wchodzi zatrudniane studentów - zgodnie z prawem są oni wciąż objęci świadczeniami ubezpieczeniowymi rodziców, więc korzystniej dla nich samych oraz dla pracodawców jest zdecydować się właśnie na ten typ umowy.
   
  Coraz więcej zawodów oraz branż akceptuje również umowy B2B, zawierane w sytuacji, gdy pracownik posiada swoją własną działalność gospodarczą, więc współpraca zachodzi de facto pomiędzy dwoma firmami. Klasyczne umowy o pracę wciąż jednak stanowią większość. Co zatem powinien zrobić pracodawca, który pragnie zorganizować w swojej firmie szkolenie z kodeksu pracy - zaprosić na nie wszystkich pracowników czy tylko tych, którzy zatrudnienie zostali właśnie w ramach umowy o pracę? Podpowiadamy!

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Nie ulega żadnym wątpliwościom, że organizując taki kurs, powinieneś zaprosić na niego wszystkich swoich podwładnych - bez wyjątków! Kluczowy jest rzecz jasna aspekt psychologiczny. Takie dzielenie pracowników może zostać odebranie jako podział na lepszych i gorszych, co znacząco obniży morale w firmie i może zniechęcić przeciwko Tobie część załogi lub też skłócić pracowników pomiędzy sobą.

  Nie zapominaj również o tym, że osoby, które same nie pracują na umowie o pracę, często zostają przełożonymi pracowników, z którymi podpisany został właśnie ten dokument.
   
  Muszą oni więc znać prawa oraz obowiązki swoich podwładnych, by należycie egzekwować określone działania, ale również stosować się do wymogów narzucanych przez kodeks pracy. Kolejną grupą są osoby, które co prawda współpracują z Tobą w ramach umowy-zlecenie bądź o dzieło, jednak w ich umowach znalazł się zapis mówiący o tym, że wszelkie kwestie nieuregulowane przez samą umowę, reguluje kodeks pracy.
   
  Taki paragraf dość często bywa standardem, lecz Ty możesz nawet nie być tego świadom. Warto pamiętać też o tym, że sam fakt organizowania kursów i dbania o rozwój pracowników zdecydowanie poprawia ich nastroje i budzie lojalność wobec pracodawcy - zwłaszcza te, które przybliżą im prawo pracy. Szkolenie z tego tematu pokaże im, że troszczysz się o ich komfort.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W trakcie szkolenia czy spotkania online wykorzystywane są przez nas narzędzia dzięki, które sprawiają że spotkanie staje się naprawdę interaktywne.Zobacz co oferujemy: Zapoznaj się z listą szkolenia sprzedażowe

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.