Prawo pracy, zagadnienia i zmiany – szkolenie i jego zakres

Odpowiednio dobrane szkolenia, w których uczestniczą pracownicy to korzyść dla każdej firmy. Poszerzając swoją wiedzę mogą oni bowiem pracować znacznie skuteczniej, co dla przedsiębiorstwa często przekłada się na wymierne korzyści. Jednym ze szkoleń, które w wielu firmach traktuje się niemal jako obowiązkowe są szkolenia z prawa pracy.

   
  Odpowiednio dobrane szkolenia, w których uczestniczą pracownicy to korzyść dla każdej firmy. Poszerzając swoją wiedzę mogą oni bowiem pracować znacznie skuteczniej, co dla przedsiębiorstwa często przekłada się na wymierne korzyści. Jednym e szkoleń, które w wielu firmach traktuje się niemal jako obowiązkowe są szkolenia z prawa pracy.

  Przepisy dotyczące zatrudniania pracowników zmieniają się co jakiś czas, a ich znajomość zarówno dla osób na kierowniczych stanowiskach jak też dla tych odpowiedzialnych za rozliczanie dokumentów związanych za zatrudnianiem jest niezwykle istotna.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Oferta szkoleń z zakresu prawa pracy jest bardzo szeroka. Firmy które je organizują proponują udział w przygotowanych przez siebie szkoleniach lub możliwość ich przeprowadzenia na indywidualne zamówienie firmy, dzięki czemu są nakierowane na zdobycie przez pracowników jak najbardziej potrzebnych im informacji.
   
  Bez względu jednak na to, w jaki sposób są one przygotowywane szkolenia z tego zakresu mają kilka niezbędnych punktów, które zawsze można w nich znaleźć. Przede wszystkim kursanci zapoznają się z dokumentami, które regulują prawo pracy, wśród nich do najważniejszych należy przede wszystkim Kodeks Pracy. Ponadto nabywają wiedzę dotyczącą prawidłowego obiegu dokumentów zatrudnienia, ich wypełniania jak również archiwizowania.
   
  Dużo miejsca poświęca się także planowanym zmianom w przepisach, gdyż często mają one znaczący wpływ na pracę całej firmy. Wiele zmian jest wprowadzanych w życie z dużym wyprzedzeniem właśnie po to, aby osoby stosujące takie przepisy na co dzień miały czas zapoznać się z nimi oraz przede wszystkim nauczyć się je właściwie stosować.
   
  W znacznej większości szkoleń, w tym właśnie na szkoleniach z przepisów prawa pracy stosuje się część w postaci warsztatów. Uczestnicy uczą się na przykład wypełniać dokumenty zgodnie z nowymi przepisami czy też odpowiadają na zagadnienia z nimi związane.

  Zwraca się sporo uwagi na ewentualne popełnione błędy, omawiając je i korygując. To sprawia, że wiadomości nabyte podczas wykładów w części teoretycznej znacznie lepiej są przyswajane.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

  Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

  Sprawdź nasze kursy i szkolenia online:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.