Prawo pracy, zagadnienia i zmiany – szkolenie i jego zakres

Odpowiednio dobrane szkolenia, w których uczestniczą pracownicy to korzyść dla każdej firmy. Poszerzając swoją wiedzę mogą oni bowiem pracować znacznie skuteczniej, co dla przedsiębiorstwa często przekłada się na wymierne korzyści. Jednym ze szkoleń, które w wielu firmach traktuje się niemal jako obowiązkowe są szkolenia z prawa pracy.

 
Odpowiednio dobrane szkolenia, w których uczestniczą pracownicy to korzyść dla każdej firmy. Poszerzając swoją wiedzę mogą oni bowiem pracować znacznie skuteczniej, co dla przedsiębiorstwa często przekłada się na wymierne korzyści. Jednym e szkoleń, które w wielu firmach traktuje się niemal jako obowiązkowe są szkolenia z prawa pracy.

Przepisy dotyczące zatrudniania pracowników zmieniają się co jakiś czas, a ich znajomość zarówno dla osób na kierowniczych stanowiskach jak też dla tych odpowiedzialnych za rozliczanie dokumentów związanych za zatrudnianiem jest niezwykle istotna.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Oferta szkoleń z zakresu prawa pracy jest bardzo szeroka. Firmy które je organizują proponują udział w przygotowanych przez siebie szkoleniach lub możliwość ich przeprowadzenia na indywidualne zamówienie firmy, dzięki czemu są nakierowane na zdobycie przez pracowników jak najbardziej potrzebnych im informacji.
 
Bez względu jednak na to, w jaki sposób są one przygotowywane szkolenia z tego zakresu mają kilka niezbędnych punktów, które zawsze można w nich znaleźć. Przede wszystkim kursanci zapoznają się z dokumentami, które regulują prawo pracy, wśród nich do najważniejszych należy przede wszystkim Kodeks Pracy. Ponadto nabywają wiedzę dotyczącą prawidłowego obiegu dokumentów zatrudnienia, ich wypełniania jak również archiwizowania.
 
Dużo miejsca poświęca się także planowanym zmianom w przepisach, gdyż często mają one znaczący wpływ na pracę całej firmy. Wiele zmian jest wprowadzanych w życie z dużym wyprzedzeniem właśnie po to, aby osoby stosujące takie przepisy na co dzień miały czas zapoznać się z nimi oraz przede wszystkim nauczyć się je właściwie stosować.
 
W znacznej większości szkoleń, w tym właśnie na szkoleniach z przepisów prawa pracy stosuje się część w postaci warsztatów. Uczestnicy uczą się na przykład wypełniać dokumenty zgodnie z nowymi przepisami czy też odpowiadają na zagadnienia z nimi związane.

Zwraca się sporo uwagi na ewentualne popełnione błędy, omawiając je i korygując. To sprawia, że wiadomości nabyte podczas wykładów w części teoretycznej znacznie lepiej są przyswajane.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.