Premie pracownicze – jak je wyliczać i czym są?

Niezwykle często jednym ze składników wynagrodzenia pracownika są różnego rodzaju premie. Dlatego też aby chronić pracowników i ich interesy premia została uregulowana w kodeksie pracy. Osoby chcące poznać bliżej zapisy tej ustawy powinny udać się na wynagrodzenie pracowników szkolenie.

zdjęcie - (the_title())


Premie pracownicze - jak je wyliczać i czym są?

Niezwykle często jednym ze składników wynagrodzenia pracownika są różnego rodzaju premie. Dlatego też aby chronić pracowników i ich interesy premia została uregulowana w kodeksie pracy. Przede wszystkim wskazywana jest ona jako jeden z tych składników wynagrodzenia, który jest dodatkowy i nie może być zaliczany do podstawy wynagrodzenia.

Oznacza to, iż minimalne wynagrodzenie pracownika musi być kwotą bez doliczania premii. Zasady przyznania premii powinny zostać uregulowane w regulaminie pracy, aby każdy miał do nich dostęp i mógł sprawdzić ich warunki.

Zasadą przyznawania premii jest to, iż jest ona przyznawana pracownikowi w sytuacji gdy spełni określone kryteria. Niektóre zakłady pracy oferują pewną kwotę tym pracownikom, którzy przez cały miesiąc byli obecni w pracy, czy też za uzyskane wyniki sprzedaży.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Wysokość premii powinna zostać określona, aby każdy wiedział, ile mu się należy. Ponadto jeżeli pracownik spełni wymogi stawiane przez pracodawcę, premia nie może zostać odebrana, jej przyznanie bowiem w przeciwieństwie do nagrody nie jest kwestią uznaniową.

Bardzo często kwestia odpowiedniego naliczania i wypłacania premii sprawia problemy osobom zajmującym się sprawami pracowniczymi, dlatego też coraz częściej korzystają oni z możliwości podniesienia swoich kwalifikacji i zwiększenia wiedzy. Jak chodzi o wynagrodzenie pracowników szkolenie omawiające wszystkie zasady naliczania składników wynagrodzenia to jeden z lepszych sposobów.

Oczywiście taki kurs nie powinien ograniczać się jedynie do wyliczania wynagrodzeniami dobrze jest jeżeli jednocześnie zapoznaje kursantów z odpowiednimi przepisami. Gdy chodzi o kodeks pracy szkolenia bardzo często organizowane są tak, iż zapoznają uczestników z całym dokumentem, jednocześnie dość mocno skupiając się na wybranych aspektach, takich jak właśnie kwestie wynagrodzeń czy inne tematy.

Sporo osób decyduje się także na taki kurs, na którym mogą zapoznać się z planowanymi w przepisach zmianami. Obecnie gdy chodzi o takie szkolenie prawo pracy 2020, to niemalże z każdym dniem rośnie nimi zainteresowanie. Powodem jest to, iż zmian jest sporo, a czas ich wejścia w życie zbliża się nieubłaganie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

SZKOLENIA KOMPUTEROWE

Excel to znakomite narzędzie – oszczędza czas,  dostarcza potrzebne informacje, jest wygodne w stosowaniu – jeśli posiada się odpowiednie umiejętności obsługi programu. Zestaw naszych szkoleń z tego obszaru pozwoli posiąść te umiejętności. Zapraszamy na Szkolenia SZKOLENIA KOMPUTEROWE!

Inne tematy, interesujące dla tej grupy docelowej to:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.