Skąd brać informacje na temat prawa pracy?

Prawo pracy to dosyć obszerna dziedzina. Obejmuje ona przepisy, które określają prawa oraz obowiązki pracodawców i pracowników. Prawo pracy może również obejmować swoim zakresem przepisy dotyczące umów cywilnoprawnych takich jak umowa o dzieło.

Gamma - Skąd brać informacje na temat prawa pracy?

Skąd brać informacje na temat prawa pracy?


Skąd można brać niezbędne informacje na temat praw i obowiązków wynikających z prawa pracy? Dla większości osób głównym źródłem informacji w tym zakresie jest Internet.

Oczywiście korzystanie z Internetu daje szybki i łatwy dostęp do odpowiedzi na wiele pytań, trzeba jednak wiedzieć w jaki sposób ich szukać.

Przede wszystkim trzeba stawiać na solidne, sprawdzone źródła. Należy także brać pod uwagę, że prawo dosyć często ulega zmianom, dlatego przy czytaniu artykułu znalezionego w sieci trzeba zawsze zwrócić szczególną uwagę na datę jego opublikowania.

Jeśli tekst pochodzi sprzed kilku lat trzeba upewnić się, czy są w nim podane podstawy prawne i czy te przepisy nadal obowiązują. Można to zrobić na przykład na stronie Sejmu, gdzie znajduje się spis wszystkich aktów prawnych.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:Z tej strony można również pobrać Kodeks pracy, ponieważ zawsze znajduje się tam aktualna wersja tego dokumentu. Oprócz Kodeksu pracy ważnych informacji dostarczają rozporządzenia, które są aktami wykonawczymi do kodeksu.

Innym źródłem wiedzy na ten temat są także regulaminy i układy zbiorowe, które obowiązują w danej firmie.

Źródłem wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów są także prawo pracy szkolenia. Korzystając z dobrych szkoleń w tym zakresie mamy gwarancję, że zapoznajemy się z aktualnym stanem przepisów.

Jednocześnie odpowiednio przygotowane szkolenie zapewnia dostęp do wiedzy przekazanej w przejrzysty i zrozumiały sposób. Nie da się ukryć, że samodzielne zapoznanie się z bardziej szczegółowymi regulacjami może być stosunkowo trudnym i czasochłonnym zadaniem.

Dostępnych jest wiele różnych kursów i warsztatów, np. czas pracy szkolenie. Obejmują one zagadnienia ogólne i bardziej szczegółowe, mogą być skierowane zarówno do pracowników, jak i pracodawców.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.