Wewnętrzne szkolenie – rekrutacja pracowników i wysoka frekwencja

Moda na wewnętrzne szkolenia przywędrowała do Polskie z zachodniej części Europy i zdecydowanie uznajemy ją za doskonały pomysł! Stałe dokształcanie pracowników podnosi morale w firmie, zwiększa zakres kompetencji zatrudnionych i przydaje się w sytuacji, gdy chcemy prowadzić rekrutację wewnętrzną w naszym przedsiębiorstwie. Bywa jednak, że na takich wydarzeniach frekwencja jest zaskakująco niska. Aby pracownicy przybyli na szkolenie, rekrutacja na nie powinna przebiegać następująco.

22 lipca 2018
zdjęcie - Wewnętrzne szkolenie – rekrutacja pracowników i wysoka frekwencja
 
Moda na wewnętrzne szkolenia przywędrowała do Polskie z zachodniej części Europy i zdecydowanie uznajemy ją za doskonały pomysł! Stałe dokształcanie pracowników podnosi morale w firmie, zwiększa zakres kompetencji zatrudnionych i przydaje się w sytuacji, gdy chcemy prowadzić rekrutację wewnętrzną w naszym przedsiębiorstwie. Bywa jednak, że na takich wydarzeniach frekwencja jest zaskakująco niska.

Aby pracownicy przybyli na szkolenie, rekrutacja na nie powinna przebiegać następująco.

O szkoleniu należy poinformować całą ekipę z dużym wyprzedzeniem tak, aby każdy miał świadomość, że danego dnia należy wygospodarować sobie wolny czas w kalendarzu. To nie wszystko - cykliczne przypominanie o takim wydarzeniu zmniejsza szanse, że jeden z naszych podwładnych zagospodaruje już całkowicie czas w tym dniu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

Poznaj nasze szkolenia:

Nie zapominaj jednak o tym, że Twoi ludzie przychodzą do pracy głównie działać, a nie jedynie słuchać - i nie przesadzaj z długością takiego szkolenia! Jeżeli zaplanujesz je na półtorej do dwóch godzin, frekwencja będzie zdecydowanie wyższa, niż jeżeli potrwa ono cały dzień.

Nie bez znaczenia pozostaje również pora dnia, na którą przypadnie owe szkolenie. Nie organizuj go w środku dnia - w ten sposób będziesz odrywał swoich pracowników od zadań, które już rozpoczęli. Statystycznie najlepszym momentem jest początek dnia (daj im pół godziny na wysłanie niezbędnych maili i zaproś do sali), w ostateczności sama końcówka.

Załoga dużo chętniej stawi się na szkoleniu, z którego wynikać będzie dla nich jakichś benefit
- i nie mówimy tu o żadnych świadczeniach pozapłacowych, lecz na przykład o zaświadczeniu bądź certyfikacie, który będą mogli wykorzystać w przyszłości. Pójście na szkolenie dla samego słuchania jest w oczach Twoich podwładnych mniej atrakcyjnie, niż odbycie krótkiego kursu zakończonego stosownym dokumentem.

Najgorszym możliwym rozwiązaniem, które niestety wciąż wybiera wielu pracodawców, jest straszenie swojej załogi konsekwencjami - w ten sposób nie tylko nie zachęcisz pracowników do stawienia się na wydarzeniu, lecz również zrazisz ich do siebie. Jeżeli wykorzystasz wiele kanałów na uświadomienie im, jak wiele korzyści przyniesie im dane szkolenie, rekrutacja na na nie pójdzie Ci dużo sprawniej!

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.