Szkolenie kierowanie zespołem

Zarządzanie kapitałem ludzkim w firmie jest niezwykle ważne. Robiąc to w odpowiedni i przemyślany sposób, można zapewnić przedsiębiorstwu sukces na rynku. Jednakże, aby skutecznie i efektywnie zarządzać zespołem pracowników, ważne by kierownik posiadał odpowiednie kwalifikacje, umiejętności oraz wiedzę. Dobry kierownik powinien być osobą komunikatywną, potrafiącą odpowiednio porozumiewać się z innymi. Ponadto, warto by posiadał zdolności z zakresu twardej empatii, czyli był jednocześnie osobą rozumiejącą pracowników, ich potrzeby i problemy, ale również nie pobłażał. Co jeszcze wyróżnia dobrego managera?

   
  Zarządzanie kapitałem ludzkim w firmie jest niezwykle ważne. Robiąc to w odpowiedni i przemyślany sposób, można zapewnić przedsiębiorstwu sukces na rynku. Jednakże, aby skutecznie i efektywnie zarządzać zespołem pracowników, ważne by kierownik posiadał odpowiednie kwalifikacje, umiejętności oraz wiedzę.

  Dobry kierownik powinien być osobą komunikatywną, potrafiącą odpowiednio porozumiewać się z innymi. Ponadto, warto by posiadał zdolności z zakresu twardej empatii, czyli był jednocześnie osobą rozumiejącą pracowników, ich potrzeby i problemy, ale również nie pobłażał. Co jeszcze wyróżnia dobrego managera?
   
  Osoby, które odbyły szkolenie kierowanie zespołem posiadają wiele cennych umiejętności, które ułatwiają pracę kierownika. Przede wszystkim, potrafią odpowiednio rozdzielać zadania poprzez członków zespołu.

  Oddelegowanie obowiązków i odpowiedzialności za nie często przynosi doskonałe efekty, jednak kierownik nie może tutaj zapomnień o konieczności nadzorowania pracy. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się także, w jaki sposób sprawować kontrolę nad zadaniami pracowników i ich realizacją, a jednocześnie nie ograniczać ich.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zarządzanie pokoleniem y – czyli jak rozmawiać z dwudziestoparolatkiem aby czuł się zmotywowany do pracy? Posiadanie w jednym zespole przedstawicieli różnych pokoleń jest wyzwaniem dla współczesnych menagerów i liderów. Szkolenie z zarządzania multigeneracyjnego pozwala bliżej przyjrzeć pokoleniom aktywnym na rynku pracy oraz dobrać odpowiedni model zarządzania do każdego z nich.


  Mogą Cię również zainteresować: szkolenie z zarządzania projektami, warsztaty z komunikacji.

  Główna odpowiedzialność spoczywa zawsze na kierowniku, dlatego istotne jest, aby manager nieustannie sprawował kontrolę nad pracownikami i efektami ich pracy. Do tego celu może zastosować wiele przydatnych technik i narzędzi, jak choćby ocena pracownika, czy systemy motywacyjne. Również motywowanie pracowników do działań leży po stronie kierownika. Bez względu na to, czy zdecyduje się on na finansowe, czy też pozafinansowe metody motywowania pracowników, ważne aby robił to regularnie i zawsze starał się docenić tych szczególnie zaangażowanych pracowników.

  Dzięki temu będą oni zawsze wykonywać swoje zadania w sposób należyty i z pełnym zaangażowaniem. Docenianie takich pracowników może zaś sprawić, że również inni pracownicy zechcą jeszcze intensywniej i wydajniej pracować, aby również być docenianymi. Wszystko to omawiane jest podczas szkolenia kierowanie zespołem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.