Wystąpienia publiczne szkolenie

Istnieje wiele możliwości skategoryzowania ludzi. Można ich między innymi podzielić na takich, którzy są stworzeni do występowania przed ludźmi, są też tacy, którzy w takiej sytuacji najchętniej schowaliby się w mysiej dziurze. Niestety jest to związane w dużej mierze z cechami osobowościowymi. Czasem ma to też związek ze stresem przed samym faktem mówienia do tłumów, albo z powodu na przykład wady wymowy. 

20 sierpnia 2018
zdjęcie - Wystąpienia publiczne szkolenie


Istnieje wiele możliwości skategoryzowania ludzi. Można ich między innymi podzielić na takich, którzy są stworzeni do występowania przed ludźmi, są też tacy, którzy w takiej sytuacji najchętniej schowaliby się w mysiej dziurze. Niestety jest to związane w dużej mierze z cechami osobowościowymi.

Czasem ma to też związek ze stresem przed samym faktem mówienia do tłumów, albo z powodu na przykład wady wymowy.

Zwłaszcza ten ostatni motyw, jeżeli w szkole zdarzało się, że rówieśnicy z tego powodu danej osobie dokuczali może na wiele, wiele lat zablokować ją przed próbą wystąpień. Jeżeli jednak ktoś jest zdeterminowany, by przełamać swoje lęki bądź wie, że będzie zmuszony wykonywać w ramach swoich obowiązków wystąpienia publiczne, szkolenie z tego zakresu okaże się niezbędne.

W zależności od problemu z jakim dana osoba się boryka, warsztaty takie można poszerzyć o zajęcia logopedyczne, gestykulację, mimikę czy radzenie sobie ze stresem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli występujesz publicznie i chcesz pozbyć się tremy, wywołać pierwsze dobre wrażenie oraz być pewnym siebie podczas mówienia do szerszego grona odbiorców, zapraszamy na szkolenie z wystąpień publicznych z Jackiem Rozenkiem . Zobacz również: wizerunek  w miejscu pracy, sztuka-savoir-vivre.

Jeżeli jednak osobę, która ma problemy natury psychologicznej z wystąpieniami może zastępować inny pracownik, wtedy dużo tańszym kosztem można poprawić tylko niektóre aspekty, tak by stał się mówcą doskonałym.

Oprócz bowiem tego co się mówi ważne jest także jak się mówi. W odbiorze przekazywanych treści istotną rolę odgrywa mimika twarzy, gestykulacja, to czy czyta tekst z kartki, czy mówi z głowy a notatkami tylko posiłkuje się w razie potrzeby, czy jak nawiązuje kontakt z publicznością. Równie istotne jest także odpowiednio dobrane do okazji ubranie.

Tego wszystkiego można nauczyć się w trakcie wielu szkoleń dedykowanych właśnie dla osób mających występować publicznie. Istnieje także możliwość wynajęcia prywatnego konsultanta, który zadba o wszystkie te elementy, w dodatku będzie mógł także pomóc przy pisaniu przemówienia, a także podpowie w jaki sposób prezentować tę konkretną mowę.

Oczywiście takie rozwiązania są opłacalne, jeżeli takich wystąpień jest dużo. W innym przypadku może się bardziej opłacać wynajęcie firmy, której zleci się obsługę PR.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.