Komunikacja interpersonalna

Idąc na rozmowę o pracę musimy mieć świadomość tego, że obojętnie co to będzie za rodzaj pracy to będziemy mieć stały kontakt z drugim człowiekiem. Dlatego każdy człowiek powinien uczyć się technik komunikacji interpersonalnej nawet po to, aby unikać konfliktów w życiu zawodowym czy to osobistym. Szczególnie takie techniki powinny znać osoby, które pracują w kontakcie z klientem. Wówczas cała ich praca będzie opierała się na budowaniu dobrych relacji z klientami aby ostatecznie klienci wracali i przynosiło to korzyści majątkowe firmie. 

   
  Idąc na rozmowę o pracę musimy mieć świadomość tego, że obojętnie co to będzie za rodzaj pracy to będziemy mieć stały kontakt z drugim człowiekiem. Dlatego każdy człowiek powinien uczyć się technik komunikacji interpersonalnej nawet po to, aby unikać konfliktów w życiu zawodowym czy to osobistym. Szczególnie takie techniki powinny znać osoby, które pracują w kontakcie z klientem.

  Wówczas cała ich praca będzie opierała się na budowaniu dobrych relacji z klientami aby ostatecznie klienci wracali i przynosiło to korzyści majątkowe firmie.
   
  Tym tematem powinien zainteresować się także każdy pracodawca, ponieważ jeśli sprzedawca nie radzi sobie z tematem dobrej komunikacji z klientem to tym samy szkodzi firmie. Co może mieć fatalne skutki jeżeli chodzi o przychody dla firmy. Dlatego posiadanie takiej umiejętności przez pracowników powinno być kluczowym tematem przeprowadzonym przez pracodawcę.

  Być może złem wyniki przychodowe w firmie mają właśnie taką przyczynę jak zła komunikacja z klientem przez obsługę firmy. Dlatego warto się zaznajomić z tym tematem przez pracodawcę i być może zainwestować nawet w takie szkolenie jak warsztaty z komunikacji interpersonalnej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

  Uczestnictwo całego personelu w takich warsztatach na pewno zwiększyło by efektywność pracy wszystkich pracowników. Co wpłynęło by także na zwiększenie się ilości klientów korzystających z usług firmy i co miałoby przełożenie także na przychody w firmie. Dlatego warto jest zaznajomić się z tym tematem i próbować właśnie takich metod. W ten sposób na pewno pracownikom pracowałoby się lepiej, ponieważ łatwiej zdobywaliby zaufanie klientów. A zadowolony pracownik to radość także dla szefa.
   
  Zła komunikacja pomiędzy sprzedawcą a klientem może przynieść firmie duże szkody, ponieważ niezadowolony klient niesie złą sławę o firmie w miasto i taką pocztą pantoflową duża ilość osób może dowiedzieć się o złej obsłudze w tej firmie. Nawet osoby, które jeszcze tam nie bywały mogą nie chcieć skorzystać z usług tej firmy w przyszłości.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.