Wywieranie wpływu Cialdini

Chyba każdy by chciał, aby inni ludzie znajdujący się bezpośrednio w jego otoczeniu postępowali zgodnie z tym, co dana osoba chce. Sytuacja taka tyczy się zarówno życia prywatnego jak i zawodowego, jednak z tą drobną różnicą, że w rodzinie można samemu ustalać obowiązujące reguły, a w miejscu pracy trzeba dostosować się do panujących, z góry narzucanych zasad. Zazwyczaj jest tak, że podwładni bezwzględnie muszą słuchać poleceń przełożonego. Jednak dzięki zastosowaniu kilku trików, można skutecznie, a co najważniejsze – zupełnie niepostrzeżenie wpływać na decyzje przełożonych. 
   
  Chyba każdy by chciał, aby inni ludzie znajdujący się bezpośrednio w jego otoczeniu postępowali zgodnie z tym, co dana osoba chce. Sytuacja taka tyczy się zarówno życia prywatnego jak i zawodowego, jednak z tą drobną różnicą, że w rodzinie można samemu ustalać obowiązujące reguły, a w miejscu pracy trzeba dostosować się do panujących, z góry narzucanych zasad.
   
  Zazwyczaj jest tak, że podwładni bezwzględnie muszą słuchać poleceń przełożonego. Jednak dzięki zastosowaniu kilku trików, można skutecznie, a co najważniejsze - zupełnie niepostrzeżenie wpływać na decyzje przełożonych. Jak to robić? Techniki wywierania wpływu, to jedno z zagadnień poruszanych na szkoleniach dla managerów. Każdy, kto chciałby opanować tę jakże cenną umiejętność, powinien czym prędzej zapisać się na takie szkolenie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

  Wywieranie wpływu Cialdini

  Niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie wywierania wpływu na innych ludzi jest Robert Cialdini. Skonstruował on sześć ogólnych zasad, którymi człowiek powinien się posługiwać, aby inni wykonywali jego sugestie bez mrugnięcia okiem. Można tu wymienić chociażby zasadę wzajemności czy też społeczny dowód słuszności. Do pozostałych reguł zaliczają się między innymi - zasada autorytetu, zasada sympatii, reguła niedostępności, a także reguła zaangażowania i konsekwencji. Jeżeli wyżej wymienione reguły będą umiejętnie i konsekwentnie stosowane, to nikt nie oprze się prośbie, a stosunki zawodowe będą się coraz lepiej układać.

  Etyka a wywieranie wpływu społecznego

  Niektórzy mogą zacząć podnosić głosy na temat tego, że manipulowanie innymi dla odniesienia własnych korzyści jest zachowaniem zupełnie nieetycznym. Warto pamiętać jednak o tym, że jeżeli ma się dobre intencje, takie jak chociażby efektywna praca całego zespołu, to stosując zasady wywierania wpływu w żaden sposób nie łamie się etyki zawodowej, a jedynie w sposób niezwykle skuteczny wykonuje się swoje obowiązki. Jako uzupełnienie szkoleń z zakresu wywierania wpływu zalecana jest także lektura książki Cialdiniego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.