4 zasady skutecznego kierowania zespołem

Kierowanie zespołem jest zadaniem niezwykle trudnym, wymagającym bogatego doświadczenia i konkretnych predyspozycji. Jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze stanowiskiem menedżera, z pewnością musimy pamiętać o kilku prostych zasadach, które pozwolą nam na zbudowanie mocnego i efektywnego zespołu, który charakteryzuje się trwałymi powiązaniami i relacjami między sobą. Oto 4 porady, które przydadzą się każdemu początkującemu menedżerowi!


  Kierowanie zespołem jest zadaniem niezwykle trudnym, wymagającym bogatego doświadczenia i konkretnych predyspozycji. Jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze stanowiskiem menedżera, z pewnością musimy pamiętać o kilku prostych zasadach, które pozwolą nam na zbudowanie mocnego i efektywnego zespołu, który charakteryzuje się trwałymi powiązaniami i relacjami między sobą. Oto 4 porady, które przydadzą się każdemu początkującemu menedżerowi!

  1. Poznaj swój zespół. Każdy dobry kierownik musi doskonale znać ludźmi, którymi zarządza. Dzięki takiej wiedzy możemy skuteczniej delegować zadania, wyznaczać możliwe do osiągnięcia cele, motywować i kontrolować zespół. Znajomość charakterów, predyspozycji, planów zawodowych oraz silnych i słabych stron każdego pracownika, pozwala na stworzenie odpowiedniej strategii zarządzania.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  2. Zadbaj o komunikację. Komunikacja jest kluczowym elementem, który wpływa na funkcjonowanie całego zespołu. To od niej zależy poziom relacji, które nawiązywane są między pracownikami, ale również wymiana informacji i doświadczeń. Zadaniem menedżera jest dawanie przykładu, szkolenie oraz motywowanie do tego, by każdy z członków zespołu dbał o komunikację.

  3. Zaufaj innym. Zaufanie to podstawa do tworzenia wszystkich relacji - w tym również tej między pracownikami i kierownictwem. Ufając pracownikom pokazujesz im, że są właściwymi ludźmi na właściwym miejscu. Pozwala to na stworzenie pełnej empatii atmosfery, dzięki której zacieśniają się więzy i wzrasta motywacja.

  4. Integruj. Zintegrowany zespół jest bardziej zmotywowany, zaangażowany w wypełnianie obowiązków i efektywny. Integracja pozwala również w utrzymaniu właściwej, pozytywnej atmosfery w zespole, co bezpośrednio wpływa na jakość pracy. Zintegrowany zespół jest także zdecydowanie bardziej wydajny, kreatywny i skłonny do skupienia się jedynie na obowiązkach służbowych. To wszystko sprawia, że my - menedżerowie - powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na organizację imprez, spotkań i wyjazdów, które pomogą w integracji zespołu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.