Cechy kierownika

Jaki musi być kierownik zespołu czy firmy? Jakie cechy musi on posiadać, aby rzeczywiście cieszyć się szacunkiem pracowników, podwładnych oraz szefów, a także przedstawicieli innych firm? To są bardzo ważne pytania – zarówno dla szefów firm, pracowników, jak i kierowników średniego szczebla.

zdjęcie - (the_title())

 

Jaki musi być kierownik zespołu czy firmy? Jakie cechy musi on posiadać, aby rzeczywiście cieszyć się szacunkiem pracowników, podwładnych oraz szefów, a także przedstawicieli innych firm? To są bardzo ważne pytania - zarówno dla szefów firm, pracowników, jak i kierowników średniego szczebla. Dzięki nim będziemy bowiem wiedzieć, kogo wybierać na stanowiska kierownicze, jakie osoby będą się tam nadawać, a w końcu - co musimy poprawić w sobie, aby samemu objąć wyższe funkcje.

Wiedza i umiejętności

Przede wszystkim kierownik musi znać się na tym, co robi. Oczywiście czasami jego rola polega tylko na zarządzaniu zespołem, w którym to poszczególni członkowie zajmują bardzo specjalistycznymi sprawami. Idealnym przykładem jest tutaj chociażby kierownik całej firmy budującej domy. Nie musi dokładnie znać on wszystkich niuansów aranżacji wnętrz czy przepisów prawa budowlanego, jednak musi znać się ogólnie na budowie, architekturze oraz kwestiach administracyjnych.

Oczywiście u każdego kierownika konieczne jest także posiadanie umiejętności rozmawiania z ludźmi oraz rozdzielania zadań tak, aby każdemu dać to, do czego posiada on największe predyspozycje. Warto także nauczyć się rozpoznawać talenty. Wbrew pozorom nie jest to proste - warto czasem skorzystać tu z pomocy specjalisty i pójść na jedno z wielu szkoleń, na których to właśnie dowiemy się, w jaki sposób możemy zarządzać ludźmi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia onlineCechy charakteru

Dobry kierownik musi jednak także posiadać pewne cechy charakteru. Oczywiście bez wątpienia najlepiej jest, jeśli są one wrodzone. Jeśli jednak nie - nie poddawajmy się, ponieważ wiele można się dzisiaj nauczyć. A zatem jaki musi być kierownik? Na pewno opanowany - nie oznacza to oczywiście, że nie może się denerwować, jednak zawsze, nawet w największym gniewie, musi umieć podejmować racjonalne decyzje i kierować się rozsądkiem. Ponadto kierownik nie może być stronniczy, małostkowy - wówczas nikt nie będzie go słuchał. Nie może także wywyższać się, uważać się na lepszego od pracowników, a swoim szefom podlizywać się - to bowiem najgorsza możliwa kombinacja, skutkująca często brakiem szacunku z obydwu stron.

Oczywiście należy także podkreślić, że dobry kierownik musi być pewny siebie, stanowczy, odpowiedzialny. Musi to także być osoba dojrzała - umiejąca podjąć decyzję, kierując się własnym osądem oraz potrafiąca przyjąć na siebie konsekwencje danej decyzji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.