Efektywna współpraca w zespole (firmie)

Marzenie o posiadaniu własnej firmy nie każdemu udaje się ziścić. Jeżeli nawet należymy do grona szczęśliwców, którym się to udało, musimy pamiętać o stałej dbałości o firmę. Prowadzenie własnej, dobrze prosperującej firmy jest bowiem jednym z największych wyzwań życiowych.

8 stycznia 2019
zdjęcie - Efektywna współpraca w zespole (firmie)

Efektywna współpraca w zespole (firmie)


Marzenie o posiadaniu własnej firmy nie każdemu udaje się ziścić. Jeżeli nawet należymy do grona szczęśliwców, którym się to udało, musimy pamiętać o stałej dbałości o firmę. Prowadzenie własnej, dobrze prosperującej firmy jest bowiem jednym z największych wyzwań życiowych.

Dobrze prosperująca, przynosząca oczekiwane zyski firma to przede wszystkim miejsce, w którym pracują wykwalifikowani pracownicy. Wielu pracodawców zastanawia się gdzie takich znalezć. Na szukanie dobrych, skrupulatnych pracowników warto poświęcić sporą ilość czasu. Przeprowadzając rozmowy kwalifikacyjne, warto zwracać uwagę na to jak pracownik się komunikuje. Właściwa komunikacja wewnętrzna w firmie jest bowiem nieodzowna, jeżeli pragniemy sukcesu.

Wszechobecny stres często generuje różnego rodzaju konflikty. Jak zaś powszechnie wiadomo konflikty w znaczącej mierze zaburzają efektywną komunikację między pracownikami na różnych szczeblach. Bardzo często problemy z komunikacją w firmie występują na szczeblu podwładny-przełożony.

Aby uniknąć negatywnych skutków długotrwałego stresu, pracodawca powinien co jakiś czas organizować zarządzanie emocjami szkolenie. Takie szkolenie nauczy pracownika rozpoznawać pierwsze symptomy stresu i zapobiegać im.

Zapobiegać stresowi można na wiele sposobów. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą ćwiczenia oddechowe połączone z technikami relaksacyjnymi. Dzięki takiemu szkoleniu pracownik będzie również wiedział jak należy właściwie zareagować na pojawiające się uczucie gniewu.

Doświadczony i wykwalifikowany szkoleniowiec zapozna uczestników szkolenia z cennymi wskazówkami dotyczącymi tego jak należy radzić sobie ze stresem. Oprócz szkoleń dotyczących zarządzania emocjami, dobrze jest przeprowadzać także inne szkolenia biznesowe.

Bardzo istotne będzie szkolenie komunikacja wewnętrzna w firmie. Jak bowiem powszechnie wiadomo, komunikacja wewnętrzna w firmie musi przebiegać w sposób właściwy. Szkolenie z komunikacji w zespole powinno być przeprowadzone w siedzibie firmy. Nie da się również ukryć, że aby było skuteczne powinien je przeprowadzić wykwalifikowany szkoleniowiec.

Podczas takiego szkolenia pracownicy dowiedzą się w jaki sposób należy się właściwie komunikować. Dowie się również jakich sposobów komunikacji należy unikać. Nie każdy bowiem sposób komunikowania się jest dobry. Aby szkolenie było skuteczne, pracownicy muszą się w nie zaangażować. Dobrze by więc było, gdyby przed rozpoczęciem szkolenia pracownicy mogli zapoznać się z broszurami dotyczącymi tematyki szkolenia.

Szkolenia z komunikacji nauczą również pracowników jak należy komunikować się na różnych szczeblach. Pracownicy poznają techniki asertywności i dowiedzą się jak należy rozmawiać, aby nie dochodziły do głosu negatywne emocje.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak prawidłowo i zgodnie z celem poprowadzić prezentację? Jakie są podstawowe techniki sprzedaży? Jak uzyskać najlepszy możliwy wynik negocjacji? Jak obecnie skutecznie sprzedawać przez telefon? Zobacz nasze szkolenia. Zapoznaj się z nimi.

Przełożeni dowiedzą się jak należy wydawać polecenia w sposób stanowczy, nie budzący sprzeciwu, ale i nie wzbudzający strachu. Strach bowiem często sprawia, że pracownik boi się przełożonego. Lęk przed osobami na stanowiskach kierowniczych może negatywnie przełożyć się na współpracę w zespole. Jeżeli natomiast przełożeni będą szanować swoich podwładnych. wspólna praca będzie efektywniejsza.

Reasumując rozważania można dojść do wniosku, że prowadzenie firmy wymaga wielu poświęceń. Aby firma dobrze prosperowała należy zadbać o to, by pracownicy stale podnosili swoje kwalifikacje oraz rozwijali umiejętności. Pracodawca nie powinien zapominać o organizacji szkoleń, dzięki którym pracownicy nauczą się efektywnej komunikacji w zespole.

Dzięki szkoleniom, pracownik dowie się jak radzić sobie również z niepotrzebnym stresem oraz jego negatywnymi skutkami. Efektywna współpraca w zespole sprawi, że pracownikom łatwiej będzie się współpracowało.

Aby szkolenia biznesowe mogły przynieść upragniony efekt powinny być organizowane stale i systematycznie. Tylko systematyczna organizacja szkoleń będzie w stanie sprawić, że będą one owocne. Należy również pamiętać o tym, aby do przeprowadzenia szkolenia wybrać doświadczoną i wykwalifikowaną osobę. Tylko specjalista zapewni bowiem wysoki poziom szkoleń.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wybierz nasze webinary i szkolenia online

  • Brak ograniczeń geograficznych i lokalizacyjnych
  • Duża wartość szkoleniowo-merytoryczna
  • Pełna interaktywność
  • Popularne technologie: Microsoft Teams, Google Meet, Webex, Zoom, Clickmeeting

Zobacz nasze szkolenia online dla handlowców, szkolenia online menadżerskie czy szkolenia online z efektywności osobistej. Zapraszamy!

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.