Idealny plan motywowania czyli źródła motywacji pracowników

Praca z podwładnymi jest prostsza i bezproblemowa, gdy obie strony rozumieją własne potrzeby. Stworzenie idealnego planu motywowania oznacza odkrycie źródła motywacji pracowników. Przeprowadzenie szczegółowej diagnozy, co może działać zachęcająco dla pracowników oraz wybór odpowiedniej metody pozwalającej zwiększyć zaangażowanie do pracy to jedne z zagadnień podejmowanych podczas szkolenia z motywowania pracowników.

   
  Frazy: źródła motywacji pracowników, szkolenia z motywowania pracowników

  Praca z podwładnymi jest prostsza i bezproblemowa, gdy obie strony rozumieją własne potrzeby. Stworzenie idealnego planu motywowania oznacza odkrycie źródła motywacji pracowników. Przeprowadzenie szczegółowej diagnozy, co może działać zachęcająco dla pracowników oraz wybór odpowiedniej metody pozwalającej zwiększyć zaangażowanie do pracy to jedne z zagadnień podejmowanych podczas szkolenia z motywowania pracowników.

  Co jest najczęstszym motywatorem do pracy? Nie będzie zaskoczeniem, że są to finanse. Ludzie pracują dla wynagrodzenia, a stała, satysfakcjonująca pensja przyczynia się do ich zadowolenia oraz wzrostu zaangażowania w powierzone zadania. Kolejnym ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest uznanie. Pochwały ze strony szefa potrafią zdziałać niemal tyle samo co wręczenie premii. Wiedza, że zwierzchnik jest zadowolony i wdzięczny za pracę podwładnych, jest dla niektórych niezwykle ważne. Zwiększa ich poczucie wartości, z czego mogą czerpać energię do pracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma.

  Sprawdź naszą ofertę szkoleń menadżerskich. Dowiedz się jak zarządzać pokoleniem Y, jak być autorytetem dla pracowników, jak delegować i motywować zespół, jak prawidłowo przekazywać swoje doświadczenie, jak zarządzać w oparciu o metodologię MBTI. Zobacz szkolenia: szkolenie zarządzanie zespołem, zarządzanie projektami szkolenie, zarządzanie projektami.

  Co ciekawe, niemałe znaczenie ma również prestiż, a zatem szacunek otoczenia. Dla wielu pracowników status społeczny, który wiąże się z wykonywaną pracą może być czynnikiem napędzającym ich zaangażowanie. Znaczenie może mieć zawód, stanowisko, marka, kontakt ze znanymi osobami czy uposażenie otrzymywane przez firmę – np. samochód.

  Dla wielu ważnym wyznacznikiem wymarzonej pracy jest możliwość spełniania się, rozwoju osobistego, zdobywania nowych doświadczeń, ale także umiejętności i rozległej wiedzy oraz stawianie na drodze coraz bardziej wymagających zadań, które pozwolą na udowodnienie, że jest się w stanie je podjąć. Dla innych będzie to możliwość osiągania zamierzonego celu, a więc praca zadaniowa nastawiona na osiągnięcia w postaci choćby zrealizowanego projektu.
   
  Przez wielu niedocenianym czynnikiem motywacyjnym jest dobra atmosfera panująca w firmie. Jeśli pracownicy czują się dobrze w środowisku pracy, mogą budować przyjazne relacje z kolegami z sąsiednich biurek czy stanowisk produkcyjnych, co spotęguje uwolnienie większych pokładów chęci do wspólnej pracy. Dwoma czynnikami, które korelują ze sobą i mają wpływ na motywację podwładnych są: rodzina i czas wolny poza pracą.

  Nie tylko pracą człowiek żyje – to podstawa myślenia współczesnych pracowników. Niektórzy nie chcą być przytłoczeni zadaniami wykonywanymi zawodowo również w swoim czasie wolnym. Jeśli rodzina i znajomi są najważniejsi, praca powinna umożliwiać spotykanie się z nimi oraz korzystanie z wolnego czasu. Dla takich pracowników nadgodziny czy praca w święta będzie nieakceptowalna. Firma może odpowiedzieć na tę potrzebę, organizując integracyjne imprezy, na które zostaną zaproszone również rodziny pracowników.

  Poznanie własnych pracowników to podstawa do zbudowania zgranego, zmotywowanego do działania, pełnego entuzjazmu i pomysłów zespołu ludzi, którzy będą opoka firmy. Rozpoznawania potrzeb pracowników oraz inspirowania i angażowania ich można nauczyć się na specjalistycznych szkoleniach z tej dziedziny.

  Pracodawcy oraz menedżerowie poszukujący narzędzi, które skłonią zespół do realizacji powierzonych zadań, znajdą na szkoleniach odpowiedzi, jak zwiększyć efektywności pracy we własnej firmie, jak motywować i zachęcać do pracy oraz podnieść wyniki zespołu, a także w jaki sposób stworzyć atmosferę zaangażowania sprzyjającą wydajności.

  Identyfikacja potrzeb każdego pracownika to jeden z głównych obowiązków lidera, który zarządzając zespołem potrafi ukształtować jego motywację oraz zdyscyplinować. Waga relacji szef-pracownik jest największym spektrum możliwości budowania motywacji pracowników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.