Jakie błędy popełniają managerowie?

Zarządzanie ludźmi nie jest łatwym zadaniem, nawet jeśli z pozoru nie wydaje się aż tak bardzo skomplikowane.

Gamma - Jakie błędy popełniają managerowie?

  Dobry manager musi zadbać o to, aby realizować założone cele i plany, utrzymać dobrą atmosferę w zespole i motywować poszczególnych pracowników do coraz bardziej efektywnej pracy i dbania o własny rozwój zawodowy oraz podnoszenia swoich kwalifikacji.

  Nie zawsze łatwo dostrzec, gdzie został popełniony błąd w sytuacji, kiedy praca zespołowa nie idzie tak dobrze, jak powinna. Jakie błędy często popełniają managerowie?

   

  Zobacz nasze szkolenia managerskie i z obszaru rozwoju osobistego np: przywództwo szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie, zarządzanie zmianą szkolenie, szkolenie zarządzanie zespołem i inne. Gamma - firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

   

  Brak dobrej komunikacji pomiędzy członkami zespołu

  Dobra komunikacja jest kluczem do efektywnej pracy zespołowej. Dlatego też każdy manager powinien dbać o to, aby szybko wyjaśniać wszelkie niejasności i wątpliwości.

  Pracownicy powinni wiedzieć, jaki jest zakres ich obowiązków i w jaki sposób powinni je wykonywać. Powinni również umieć swobodnie kontaktować się z pozostałymi członkami zespołu oraz z managerem.

  Konflikty w zespole znacznie obniżają jakość komunikacji pomiędzy jego członkami - lider powinien więc dbać o dobrą atmosferę w zespole i tłumić ewentualne konflikty, a także nie dopuszczać do powstawania plotek, które mogą być przyczyną poważnych problemów w zespole.

  Równie ważna jest jednak komunikacja pomiędzy poszczególnymi zespołami - w wielu firmach jeden zespół nie ma często pojęcia o tym, co robi inny zespół. Nie sprzyja to efektywnej pracy.

  Managerowie zarządzający zespołami powinni więc regularnie się ze sobą kontaktować i omawiać zadania, nad którymi pracują.

  Nieodpowiednie motywowanie pracowników

  Motywacja jest kluczem do sukcesu.

  Dobry manager powinien wiedzieć, w jaki sposób zmotywować swoich podwładnych do lepszego wykonywania swojej pracy. To, jaka motywacja jest najlepsza, jest kwestią bardzo indywidualną - to właśnie dlatego manager powinien dobrze znać swoich pracowników.

  Nieumiejętne prowadzenie zebrań

  Zebrania powinny być prowadzone w sposób, który pozwala na przekazanie niezbędnej wiedzy w sposób treściwy, zwięzły i zrozumiały. Niewłaściwie prowadzone zebrania nie tylko obniżają jakość pracy, ale niekiedy prowadzą również do konfliktów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.