Jakie cechy powinien mieć dobry przywódca?

Każdy menadżer powinien być dobrym przywódcą, gdyż zazwyczaj ma pod sobą wiele osób. Jednak nie każdy jest w stanie podołać tego typu wyzwaniom, dlatego też mówi się, że dobry lider powinien mieć pewne cechy, które sprawiają, że o wiele łatwiej jest mu przewodzić grupie osób.

zdjęcie - Jakie cechy powinien mieć dobry przywódca?

 

Każdy menadżer powinien być dobrym przywódcą, gdyż zazwyczaj ma pod sobą wiele osób. Jednak nie każdy jest w stanie podołać tego typu wyzwaniom, dlatego też mówi się, że dobry lider powinien mieć pewne cechy, które sprawiają, że o wiele łatwiej jest mu przewodzić grupie osób.


Entuzjazm - pozytywny dla wszystkich

Lider powinien mieć w sobie dużo entuzjazmu, a dodatkowo dobrze jest, jeżeli we właściwy sposób może go przekazać innym. Pozytywne nastawienie do wszystkich działań udziela się bowiem grupie i dzięki temu wszystkie zadania można wykonywać o wiele efektywniej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

Zobacz też:

Przywódca pewny siebie

Pewność siebie to jedna z tych cech, które każdemu liderowi są niezbędne. Wiara w siebie i swoje poczynania silnie oddziałuje na podwładnych. Ponadto osoba pewna siebie znacznie szybciej uzyska posłuch i będzie wysłuchana przez podwładnych i współpracowników.


Sprawiedliwość w każdej chwili

Lider powinien obiektywnie podchodzić do wielu spraw, a przede wszystkim, do sytuacji konfliktowych pomiędzy pracownikami. Tylko wtedy bowiem jest możliwe osiągnięcie kompromisu i rozwiązanie problemów. Te zaś bardzo często mogą być przyczyną problemów w czasie realizowania zadań.


Stanowczość

Stanowczy lider z pewnością może liczyć nie tylko na większy autorytet., ale także na znacznie większy szacunek wśród współpracowników. Ponadto stanowcze osoby są znacznie bardziej odporne na wszelkie niepowodzenia i przeciwności losu, nie zmieniają tak łatwo swojego zdania.


Pokorny lider - dobry lider


Jedną z cech, jakie powinien posiadać dobry przywódca jest pokora. Ważne jest bowiem to, aby umieć słuchać innych i starać się ich rozumieć, nawet jeżeli ich stanowisko jest całkiem odmienne. To pozwala nie tylko na znacznie skuteczniejszą komunikację z ludźmi, ale sprawia też że podwładni inaczej postrzegają swojego lidera.


Serdeczność dla wszystkich


Dobry przywódca w to, co robi, powinien także wkładać serce. Dzięki temu nie tylko wyniki są o wiele lepsze, ale także stosunki panujące pomiędzy ludźmi znacznie bardziej przyjazne. To zaś przenosi się na znacznie lepszą atmosferę w całym zespole.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.