Jakie cechy powinien mieć dobry przywódca?

Każdy menadżer powinien być dobrym przywódcą, gdyż zazwyczaj ma pod sobą wiele osób. Jednak nie każdy jest w stanie podołać tego typu wyzwaniom, dlatego też mówi się, że dobry lider powinien mieć pewne cechy, które sprawiają, że o wiele łatwiej jest mu przewodzić grupie osób.

Gamma - Jakie cechy powinien mieć dobry przywódca?

   

  Każdy menadżer powinien być dobrym przywódcą, gdyż zazwyczaj ma pod sobą wiele osób. Jednak nie każdy jest w stanie podołać tego typu wyzwaniom, dlatego też mówi się, że dobry lider powinien mieć pewne cechy, które sprawiają, że o wiele łatwiej jest mu przewodzić grupie osób.


  Entuzjazm - pozytywny dla wszystkich

  Lider powinien mieć w sobie dużo entuzjazmu, a dodatkowo dobrze jest, jeżeli we właściwy sposób może go przekazać innym. Pozytywne nastawienie do wszystkich działań udziela się bowiem grupie i dzięki temu wszystkie zadania można wykonywać o wiele efektywniej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

  Zobacz też:

  Przywódca pewny siebie

  Pewność siebie to jedna z tych cech, które każdemu liderowi są niezbędne. Wiara w siebie i swoje poczynania silnie oddziałuje na podwładnych. Ponadto osoba pewna siebie znacznie szybciej uzyska posłuch i będzie wysłuchana przez podwładnych i współpracowników.


  Sprawiedliwość w każdej chwili

  Lider powinien obiektywnie podchodzić do wielu spraw, a przede wszystkim, do sytuacji konfliktowych pomiędzy pracownikami. Tylko wtedy bowiem jest możliwe osiągnięcie kompromisu i rozwiązanie problemów. Te zaś bardzo często mogą być przyczyną problemów w czasie realizowania zadań.


  Stanowczość

  Stanowczy lider z pewnością może liczyć nie tylko na większy autorytet., ale także na znacznie większy szacunek wśród współpracowników. Ponadto stanowcze osoby są znacznie bardziej odporne na wszelkie niepowodzenia i przeciwności losu, nie zmieniają tak łatwo swojego zdania.


  Pokorny lider - dobry lider


  Jedną z cech, jakie powinien posiadać dobry przywódca jest pokora. Ważne jest bowiem to, aby umieć słuchać innych i starać się ich rozumieć, nawet jeżeli ich stanowisko jest całkiem odmienne. To pozwala nie tylko na znacznie skuteczniejszą komunikację z ludźmi, ale sprawia też że podwładni inaczej postrzegają swojego lidera.


  Serdeczność dla wszystkich


  Dobry przywódca w to, co robi, powinien także wkładać serce. Dzięki temu nie tylko wyniki są o wiele lepsze, ale także stosunki panujące pomiędzy ludźmi znacznie bardziej przyjazne. To zaś przenosi się na znacznie lepszą atmosferę w całym zespole.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.