Jakie szkolenie dla przedstawicieli handlowych?

Sprzedaż usług czy produktów nie należy do rzeczy łatwych. Osoby, które utrzymają się z pracy polegającej na sprzedaży i proponowaniu różnego rodzaju usług klientom, muszą być do niej odpowiednio przygotowani.

zdjęcie - (the_title())


Jakie szkolenie dla przedstawicieli handlowych?


Sprzedaż usług czy produktów nie należy do rzeczy łatwych. Osoby, które utrzymają się z pracy polegającej na sprzedaży i proponowaniu różnego rodzaju usług klientom, muszą być do niej odpowiednio przygotowani.

Wydawać by się mogło, że najważniejszą rolę odgrywa wiedza teoretyczna i wykształcenie. Tymczasem w pracy przedstawiciela handlowego bardzo istotne jest również doświadczenie.

Tylko umiejętne połączenie wiedzy teoretycznej z wiedzą praktyczną będzie skutkowało wysokimi wynikami jakości sprzedaży.

Nie da się ukryć, że każdy pracodawca zatrudniający przedstawicieli handlowych, chciałby, aby dzięki ich pracy firma osiągnęła jak najwyższe zyski. Dlatego też, pracodawcy umiejętnie powinni dobierać swoich pracowników.

Nie da się również ukryć, że sami powinni pomagać pracownikom w podnoszeniu swoich kwalifikacji. Aby tak było, pracodawca powinien organizować regularne i systematyczne szkolenia, które prowadzone będą pod czujnym okiem doświadczonego i wykwalifikowanego szkoleniowca.

Wielu pracodawców zastanawia się jakie szkolenia dla handlowców należałoby przeprowadzić. Można zorganizować szkolenie zamknięte lub otwarte. Wybierając osobę, która będzie prowadziła szkolenie, należy dobrze przyjrzeć się jej referencjom. Ważne jest wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe takiego szkoleniowca.

Warto również przyjrzeć się uważnie opiniom jakie ma dana firma szkoleniowa. Pracodawcy, którzy organizują szkolenia dla swoich pracowników chcą bowiem, by były one skuteczne i przyniosły oczekiwane efekty. Bardzo ważne będą szkolenia z negocjacji.

Negocjacje z klientem poprzedzają bowiem sprzedaż. Nierzadko bez umiejętności przeprowadzenia odpowiednich negocjacji nie będziemy w stanie sfinalizować sprzedaży. Podczas przeprowadzania negocjacji przedstawiciel handlowy musi umieć wczuć się w potrzeby klienta. Tylko wówczas możliwe będzie znalezienie właściwej usługi lub produktu, który będzie dostosowany do potrzeb klienta.

Podczas negocjacji nie powinno się również zapominać o tym, by nie pomijać zdania klienta. Być może naszym zdaniem produkt wybrany przez klienta nie jest najlepszą dla niego opcją. Nie wolno jednak narzucać klientowi swojego zdania na siłę. Takie działanie mogłoby bowiem skutkować tym, że klient poczuje się przytłoczony. Przedstawiciel handlowy może klientowi doradzać, ale w żadnym wypadku nie powinien narzucać swojej opinii.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online:

Aby pracownik nauczył się właściwie negocjować konieczna będzie rzecz jasna praktyka. Jak bowiem wiadomo praktyka czyni mistrza w każdej dziedzinie. Wiedza teoretyczna nabyta podczas szkolenia połączona z praktycznymi wskazówkami szkoleniowca na pewno zaowocuje. Szkolenia negocjacje sprawią również, że pracownik poczuje się pewniej. Każdemu pracownikowi zależy bowiem na tym, aby pracodawca odpowiednio o niego dbał.

Warto pamiętać, aby szkolenia z negocjacji obejmowały również szkolenia z domknięcia sprzedaży. Właściwe domknięcie sprzedaży sprawi, że klient będzie pozytywnie odbierał firmę w przyszłości.

Sztuka domykania sprzedaży jest bardzo ważna w pracy przedstawiciela handlowego. Nie powinno się również zapominać o tym, że jej częścią jest odpowiednie pożegnanie. Żegnając się z klientem nie powinniśmy okazywać znużenia ani zniecierpliwienia. Klient mógłby się wówczas poczuć urażony, a w skrajnych przypadkach mogłoby nawet dojść do anulowania sprzedaży.

Reasumując powyższe rozważania z łatwością można dojść do wniosku, że praca przedstawiciela handlowego jest dosyć trudna i wymagająca. Na szczęście odpowiednia wiedza i doświadczenie są w stanie sprawić, że przedstawiciel handlowy osiągnie wysokie wyniki sprzedażowe. Każdy pracodawca, któremu zależy na dobrych wynikach powinien jednak pamiętać o tym, by organizować szkolenia biznesowe.

Odpowiednio przeprowadzone szkolenia z technik negocjacyjnych pomogą pracownikowi radzić sobie ze sprzedażą. Aby szkolenie było skuteczniejsze, warto wzbogacić je w część praktyczną. Pomocne będą zatem szkolenia podczas których pracownicy będą mogli przećwiczyć między sobą techniki negocjacyjne, które poznali podczas szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.