Jakie zasady stosuje się w zwinnym zarządzaniu projektami?

Właściciele wielu firm stawiają sobie często pytania, dlaczego konkurencyjny biznes posiada większą liczbę klientów niż my? Dlaczego szybciej rozwijają się i mogą cieszyć się większą ilością zleceń oraz lepszą opinią na rynku?

zdjęcie - (the_title())


Jakie zasady stosuje się w zwinnym zarządzaniu projektami?

Właściciele wielu firm stawiają sobie często pytania, dlaczego konkurencyjny biznes posiada większą liczbę klientów niż my? Dlaczego szybciej rozwijają się i mogą cieszyć się większą ilością zleceń oraz lepszą opinią na rynku? Być może jednym z głównych odpowiedzi na to pytanie jest sposób działania firmy oraz zarządzania projektami.

Coraz więcej biznesów, które odnoszą sukces na lokalnym rynku wykorzystuje w swoich działaniach metodykę scrum. Wysyłają oni swoich pracowników na szkolenia scrum lub agile szkolenia, dzięki którym wzbogacają swój zespół o osoby z najnowszą wiedzą na temat zarządzania projektami.

Metodyka scrum pojawiła się w naszym kraju od niedawna, jednak ze względu na pozytywne informacje płynące z zagranicznych krajów jest coraz częściej wykorzystywana przez Polskie zespoły. Dzięki wprowadzeniu tej metodyki praca zespołu może wkroczyć na zupełnie nowy poziom, a co za tym idzie zwiększyć zadowolenie klientów korzystających z naszych usług oraz zwiększyć zainteresowanie potencjalnych zleceniodawców.

Kończąc odpowiednie szkolenia pracownicy otrzymują certyfikat agilepm foundation, który świadczy o profesjonalnej wiedzy na temat zarządzania projektami. Mogą oni podzielić się zdobytymi informacjami z resztą załogi i dzięki temu pokierować w odpowiedni sposób całą pracą. Ma to korzystny wpływ jeśli chodzi o sam proces tworzenia projektów, ale również o końcowe efekty pracy, z którymi spotyka się nasz klient.

Według nas warto inwestować w działania, które umożliwiają nam wdrożenie tego rodzaju metod zarządzania projektami, ponieważ może przynieść to wiele pozytywnych skutków dla całego biznesu.

Firmy, które chcą się rozwijać i zyskiwać dobrą opinię na rynku muszą iść z duchem czasu i korzystać z możliwości, które podsuwają nam zagraniczne zespoły. Korzystając z ich rad i nowoczesnych technik możemy naprawdę zmienić miejsce naszej firmy na lokalnym rynku i znacząco wpłynąć na jej rozwój co chyba jest bardzo ważne dla każdego właściciela.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.