Jeszcze lepszy sekretariat

Rola sekretariatu w firmie jest kluczowa, zadania sekretarek wcale nie polegają tylko na odbieraniu telefonów i przyjmowaniu interesantów…

zdjęcie - (the_title())

  Dodatkowo, jeżeli w firmie nie ma osobnego działu asystentów zarządu to właśnie na sekretariat spadają wszystkie zadania związane z organizacją czasu kadry zarządzającej. Jeżeli dla firmy priorytetem jest prezentowanie jak najlepszego wizerunku firmy to doskonałym pomysłem jest skierowanie wszystkich pracowników sekretariatu na odpowiednie szkolenie.

  "Obsługa sekretariatu szkolenie" jest to cykl spotkań organizowanych w całej Polsce w szkołach biznesu. Są to spotkania w niewielkich grupach, koszt szkolenia nieznacznie przekracza 1 000 zł. W ramach szkolenia zapewnione są wszelkie materiały pomocnicze i naukowe. Szkolenie posiada bardzo ciekawy program, który rozpoczęty jest od całkowitych podstaw takich jak zdefiniowanie roli sekretariatu w firmie.

  Dopiero potem uczestnicy przeprowadzani są przez zagadnienia takie jak zwiększanie efektywności wykonywanych zadań, samodzielna organizacja powierzonych zadań, zarządzanie czasem. Sekretariat dowie się jakie są zasady konwersacji telefonicznej, mailowej i face to face, a także jakie zasady obowiązują w kontakcie ze wszelkimi urzędami i innymi jednostkami państwowymi. Dowiemy się jak najlepiej organizować dokumentację, jak kierować korespondencją i jej rejestracją, jak dbać i dobry obieg informacji w firmie. Interesującym punktem szkolenia są zasady savoir vivre nie tylko w codziennym życiu firmy, ale także podczas spotkań biznesowych.

  Nie chcesz popełniać błędów w komunikacji? Szukasz szkoleń uczących jak rozmawiać z klientem lub pracownikiem? Zobacz nasze szkolenia z komunikacji. Zobacz rónież szkolenia interpersonalne, szkolenia managerskie i szkolenia sprzedażowe oferowanie przez nas. Gamma - firma szkoleniowa roku.

  Często zdarza się, że takie spotkania są organizowane przez pracowników sekretariatu. Z pewnością przydatna będzie wiedza o odpowiednich zaproszeniach, rozmieszczeniu gości, rozmowach nieformalnych, jak unikać gaf, jak prowadzić luźne rozmowy między blokami spotkań, jakich pytań nie zadawać. Ostatnim, ale z pewnością bardzo ważnym punktem w szkoleniu jest dbanie o dobry wizerunek firmy poprzez odpowiednią autoprezentację.

  Pracownicy sekretariatu są pierwszymi osobami, które mają kontakt z interesantami, klientami. Jaki jest odpowiedni ubiór, makijaż, biżuteria - kwestie dla niektórych osób oczywiste mogą być dużym zaskoczeniem. Wiedzę zawsze warto uaktualnić, a takie szkolenie zapewni zwiększenie kompetencji. To także dodatkowy atut dla osób bezrobotnych poszukujących pracy.

  W przypadku bezrobotnych warto dowiedzieć się czy szkolenie może być finansowane w ramach funduszy pochodzących z urzędów pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.