Kierowanie zespołem pracowniczym – szkolenie

Każdy z nas zapewne dobrze wie, że stosunki na linii szef- pracownik często są dość trudne. W końcu każdemu z nas nie jest tak łatwo się podporządkować, co oczywiście nie oznacza także od razu, że chcemy być szefami, lecz po prostu, że lubimy mieć nad sobą człowieka, którego rzeczywiście cenimy.

zdjęcie - (the_title())

   

  Każdy z nas zapewne dobrze wie, że stosunki na linii szef- pracownik często są dość trudne. W końcu każdemu z nas nie jest tak łatwo się podporządkować, co oczywiście nie oznacza także od razu, że chcemy być szefami, lecz po prostu, że lubimy mieć nad sobą człowieka, którego rzeczywiście cenimy. Jak zatem widać, szacunek pracownika do kierownika/ szefa znaczy bardzo dużo i przekłada się nawet bezpośrednio na efektywność pracy. Warto zatem o to zadbać.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na zarządzanie projektami szkolenie. Na szkoleniu dowiesz się m. in.: jak opracować plan projektu? Jak zarządzić czasem i jakością w projekcie? Jak zadbać o przepływ informacji? Jakie są dobre praktyki w zarządzaniu projektami?

  Powiązane z tym tematem: szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym, szkolenia po angielsku, szkolenia miękkie Warszawa.

  Jak zbudować wizerunek dobrego szefa?

  Niemniej jednak kierowanie takim zespołem pracowniczym i wzbudzenie szacunku nie jest wcale takim prostym zadaniem. Pomyślmy zresztą przez chwilę sami - kogo najbardziej szanujemy? Albo przeciwnie - jakie osoby nie wzbudzają niczyjego szacunku? Przede wszystkim zatem dość trudno jest być szanowaną osobą, jeśli się podejmuje nieracjonalne decyzje, nie ma się wiedzy, nie panuje się nad emocjami. Ponadto nie szanujemy osób, które każą nam coś robić, same się do tego nie stosując. Na pewno także mamy problem z szefami, którzy nie potrafią nas zrozumieć, nie dostosowują zadań do naszych umiejętności. Podsumowując można śmiało powiedzieć, że szef musi dbać o swoją wiedzę, umieć przewodzić, znać się na psychologii oraz być pewnym siebie człowiekiem.

  Kierowanie zespołem pracowniczym - szkolenie

  Jak zatem widać- trudno aby jednak osoba umiała sama z siebie wszystko. Dlatego też chcąc być szefem, starając się o to stanowisko, albo też chcąc zatrudnić jakąś osobę jako kierownika, warto pamiętać o możliwościach, jakie dają różne szkolenia. Na pewno będą to klasyczne szkolenia z zarządzania zespołem pracowniczym mówiące o tym, jak motywować innych, jak z nimi rozmawiać, jak budować swój autorytet i wizerunek czy też jak wykształcić w sobie pewne cechy charakteru. Czasem jednak będą to mniej bezpośrednie szkolenia - poprawiające wiedzę, kompetencje danej osoby, jego znajomość tematu czy też dotyczące rozbudzenia w sobie pewnych cech jak kreatywności, innowacyjności czy też elastyczności albo przeciwnie - uporządkowania i zarządzania czasem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.