Kto to product owner i jakie ma zadania?

Zwinne zarządzanie to doskonały sposób na realizację projektu, który wymaga elastyczności pracowników i bardzo dobrej komunikacji z klientem. Wiele projektów jest realizowanych z powodzeniem, kiedy zastosuje się do tego metodę scrum.

zdjęcie - (the_title())


Kto to product owner i jakie ma zadania?

Zwinne zarządzanie to doskonały sposób na realizację projektu, który wymaga elastyczności pracowników i bardzo dobrej komunikacji z klientem. Wiele projektów jest realizowanych z powodzeniem, kiedy zastosuje się do tego metodę scrum.

Scrum zakłada podział obowiązków związanych z projektem między trzema ważnymi rolami - żadna z nich nie jest mniej lub więcej istotna. Jest to po prostu sprawiedliwy system podziału obowiązków, które zostają przejęte przez członków zespołu.

Szkolenie scrum doskonale instruuje, kim jest product owner, scrum master i pozostali członkowie zespołu, czyli developerzy. Dodatkowo, bardziej zawężone warsztaty pomagają uczestnikom zapoznać się ze szczegółami każdej z tych ról.

Dla przykładu, szkolenia scrum product owner są dedykowane specjalnie osobom wyselekcjonowanym do roli właściciela produktu. Jak sama nazwa wskazuje, taka osoba ma za zadanie przejąć odpowiedzialność za produkt - i robi to poprzez komunikację z klientem oraz resztą zespołu.

Product owner między innymi zbiera oczekiwania od klienta i "tłumaczy je" odpowiadając bezpośrednio na pytania związane z projektem. Dla przykładu, jeśli klient chce aplikację, która umożliwi pozyskiwanie danych informacji, product owner przekazuje, co powinno wchodzić w skład tych informacji i skąd powinny być pozyskiwane. Pozwala to nakreślić zadania niezbędne do realizacji projektu i stworzenia takiego produktu.

Dodatkowe szkolenia dla pozostałych członków zespołu to między innymi szkolenia scrum master - dedykowane osobie scrum mastera, odpowiedzianego za usuwanie wszelkich przeszkód stojących na drodze do realizacji projektu, a także szkolenia scrum developer - najlepszy sposób, aby przekazać wiedzę i metody pracy w zespole zwinnym całemu zespołowi.

Jak już zostało wyżej wspomniane, wszystkie role w zwinnym zespole są tak samo ważne, a kluczem do sukcesu jest świadomość własnych obowiązków oraz zakres wymagań, którym członkowie zespołów zwinnych powinni sprostać, zapewniając projektowi pomyślną realizację.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.