Leady sprzedażowe

Każda z firm działających na rynku dąży przede wszystkim do możliwie jak najbardziej kompleksowego rozwoju. A to nie jest możliwe bez klientów, których obecność tylko napędza rozwój danego przedsiębiorstwa.

zdjęcie - (the_title())

 

Każda z firm działających na rynku dąży przede wszystkim do możliwie jak najbardziej kompleksowego rozwoju. A to nie jest możliwe bez klientów, których obecność tylko napędza rozwój danego przedsiębiorstwa. Nie ma znaczenia w jakiej branży działa dane przedsiębiorstwo ani jaka jest jego wielkość - zawsze podstawą sukcesu i istnienia są udane i owocne kontakty z klientami. Dlatego też dla wielu firm kluczowym zadaniem staje się praca nad pozyskiwaniem nowych klientów oraz zatrzymaniem już tych obecnych. W opisach takich działań bardzo często pojawia się określenie takie jak lead sprzedażowy. To nic innego jak określenie samego konsumenta.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Chcesz poczuć smak prawdziwych negocjacji? Interesuje Cię jak skutecznie windykować należności? Chcesz poprawić swoje umiejętności negocjacyjne? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe: szkolenia techniki sprzedaży, szkolenie profesjonalna obsługa klienta, szkolenia z negocjacji.

Konsument to nie zawsze indywidualna osoba. Często jest to także firma lub instytucja. W przypadku niezwykle popularnych w dzisiejszych czasach zakupów online, leadem sprzedażowym w znacznej większości przypadków jest jednostka, pozostawiająca swoje dane na stronie z ofertą przedsiębiorstwa lub w inny dowolny sposób kontaktu. Warto jednak mieć na uwadze, że zdobycie leada na stronie internetowej związane jest z wyplenieniem (dobrowolnym oczywiście) formularza przez internautę. Zarówno w świecie rzeczywistym jak i online istnieje całe mnóstwo sposobów na pozyskanie potencjalnych klientów na dany produkt czy usługę. Jak się okazuje w praktyce część sposobów jest mniej, a część bardziej skuteczna. Dlatego warto sposób pozyskiwania klientów dopasować przede wszystkim do rodzaju i profilu działalności przedsiębiorstwa, które zajmuje się poszukiwaniem klientów. Bardzo dobrym sposobem na pozyskanie sprzedażowego leadu jest remarketing. Prawda jest taka, że odwiedzając daną witrynę internetową internauta niezwykle rzadko zachowuje się zgodnie z życzeniem właściciela danej strony internetowej. Spowodowane jest to naprawdę wieloma czynnikami, których zniwelowanie mogłoby być niezwykle trudne, a czasem nawet nie do końca realne do wykonania. Co oczywiście nie oznacza, że każdy lead na stronie ma być zlekceważony, podejmując tym samym działania zmierzające do zachęcenia do powrotu klienta na stronę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.