Negocjacje, które się nie kończą

Negocjacje biznesowe nie mogą trwać wiecznie. Aby mieć pewność, że idziemy w stronę zakończenia, które będzie ostateczne przyjmijmy pewne reguły, które pozwolą na orientowanie się w sytuacji obu stronom…

Gamma - Negocjacje, które się nie kończą

  Po pierwsze warto przygotować plan negocjacji. Dzięki temu nie ominiemy żadnego kluczowego dla nas punktu. Każdy z nich także podsumujmy i nie wracajmy w kółko do ustaleń, które już były potwierdzone.

  Będąc przy danym punkcie rozważmy go ostatecznie. przy powracaniu do każdego małego ustalenia i nawet drobnych poprawkach możemy w ten sposób całkowicie zmienić już ustalony kontrakt. Nie dawajmy się wciągać w przedłużanie. To jedna z technik manipulacji - kontrahent powołuje się na brak stosownych pełnomocnictw, nie chce podejmować decyzji, chce przejść do kolejnego punktu bez jasnej deklaracji.

  Warto żeby każdą sprawę szczegółowo omawiać i na bieżąco uzupełniać każde braki, bo na końcu może okazać się, że sądzimy, że ustalenia są zakończone, a nasz kontrahent rozumie każdy punkt zupełnie inaczej. Dlatego też ważne jest spisywanie ustaleń. Niech to będą nasze drobne notatki na każdym etapie.

  Za to na końcu spiszmy nasze ustalenia, które będą zrozumiałe dla obu stron i obie strony się pod nimi podpiszą. Jeżeli nie doszliśmy do porozumienia to spiszmy sprawy, które już zostały omówione i ustalmy nad czym jeszcze się zastanowimy i jakie rozmowy podejmiemy na następnym spotkaniu. To ważne aby nie maglować spraw, które ostatnio nie pozostawiały żadnych wątpliwości.

  Negocjacje biznesowe czasami mogą trwać naprawdę długo, zwłaszcza przy bardzo skomplikowanych kontraktach gdzie konieczne jest omówienie wiele kwestii. Jednak warto być wyczulonym na wszelkie przeciąganie tematu, które naszym zdaniem jest tylko graniem na czas. Może nasz kontrahent liczy, że tak nas zmęczy, że w końcu dla spokoju damy za wygraną? I najważniejsza sprawa - nie można bać się decyzji.

   

  Rozmawiaj z klientem tak, żeby zaufał Ci. Dobierz odpowiednią technikę sprzedaży. Wybierz najskuteczniejszy model negocjacyjny. Rozszerz swoje działania sprzedażowe. Poznaj strategie Twojego rozmówcy. Zobacz szkolenia: szkolenie techniki sprzedaży, gry negocjacyjne scenariusze, szkolenia dla sprzedawców.

   

  Czasami konieczne jest postawienie sprawy na ostrzu noża co przerwie kolejne zmiany drobnych niuansów. Nie należy się także w nie zagłębiać kiedy mamy ustalone kluczowe kwestie - dlatego negocjacje warto rozpoczynać właśnie od tych drobnostek. Nie będą na końcu przeciągać całego procesu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.