Obiekcje

Słowo obiekcje kojarzy nam się z posiadaniem pewnych uwag w stosunku do danej czynności lub rzeczy. Dla wielu osób jest to normalne i bardzo częste zjawisko z jakim spotykamy się w naszym życiu. Jednakże z pewnością mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele problemów może ono sprawić sprzedawcą, którzy prowadząc proces sprzedaży ( nawet w prawidłowy i efektywny sposób), usłyszą od klienta jakże kluczowe dla tego zjawiska słowo „ale”.

zdjęcie - (the_title())
   
  Słowo obiekcje kojarzy nam się z posiadaniem pewnych uwag w stosunku do danej czynności lub rzeczy. Dla wielu osób jest to normalne i bardzo częste zjawisko z jakim spotykamy się w naszym życiu. Jednakże z pewnością mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele problemów może ono sprawić sprzedawcą, którzy prowadząc proces sprzedaży ( nawet w prawidłowy i efektywny sposób), usłyszą od klienta jakże kluczowe dla tego zjawiska słowo „ale”.
   
  Obiekcje choć w poprawnej sprzedaży nie powinny wystąpić i tak mogą się pojawić, dlatego też warto dokładnie zweryfikować jak może być tego przyczyna. Naukowcy wyróżniają kilka zjawisk mogących je spowodować, mowa tutaj o m. in. tym że klient mógł doświadczy dysonansu (rozbieżności), między utratą jednych zasobów na rzecz innych (mowa tutaj o pieniądzach).

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W sprzedaży bardzo ważne są: koncentracja na kliencie i budowanie z nim relacji, elastyczność w rozmowie, szybkie podnoszenie się po porażce, umiejętność sprostania sytuacjom nieoczekiwanym i trudnym. Zdobądź kluczowe kompetencje niezbędne w profesjonalnej sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń dla handlowców. Zobacz również: szkolenie z negocjacji, szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta.

  W efekcie chcąc je chronić będzie szukał pewnych rozwiązań by móc odrobinę zaoszczędzić lub też całkowicie się wycofać. Takie zjawisko ma szczególne miejsce w przypadku inwestycji, gdy dany klient chętny do wpłacenia pieniędzy nagle poczuje się niepewnie np. ze względu na fakt, że posiada niestabilne źródło dochodów.

  W takim przypadku kluczem jest by sprzedawca, rozpoznał takową sytuację i uświadomił klientowi jak wiele może stracić jeśli nie kupi danego produktu.
   
  Innym aspektem może być błąd w komunikacji. Nie trzeba podkreślać jak ważne znaczenie ma komunikacja nie tylko w procesie sprzedaży, ale również w frakcjonowaniu całego przedsiębiorstwa. Najprościej rzecz ujmując może dojść do sytuacji, w której to klient nie zrozumie tego co powiedział mu sprzedawca.

  W ten sposób nie będzie on zachęcony do ostatecznego zakupu, dlatego też zawsze należy prowadzić rozmowę w sposób zrozumiały dla klienta.
   
  Oprócz błędów w prowadzeniu konwersacji, mogło także dojść do zaburzenia procesu powstawania relacji między sprzedawca a klientem. Mowa tutaj o wielu środkach w tym m. in. o zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa, nieobniżania wartości klienta, szukania kreatywnych rozwiązań, które mogłyby zadowolić klienta.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.