Organizacja i techniki sprzedaży

Chęć osiągnięcia sukcesu w sprzedaży przede wszystkim wiąże się z koniecznością zapoznania się i nauką praktycznego zastosowania licznych technik sprzedaży. Znajomość takich technik z całą pewnością pomoże sprzedawać więcej poprzez przekonanie do sowich produktów czy usług szerokiej grupy klientów. Tak

Gamma - Organizacja i techniki sprzedaży

   

  Chęć osiągnięcia sukcesu w sprzedaży przede wszystkim wiąże się z koniecznością zapoznania się i nauką praktycznego zastosowania licznych technik sprzedaży. Znajomość takich technik z całą pewnością pomoże sprzedawać więcej poprzez przekonanie do sowich produktów czy usług szerokiej grupy klientów. Tak naprawdę wiele z poznanych do tej poty technik sprzedażowych doskonale sprawdzi się w wielu sytuacjach. Jednym z najważniejszych punktów, które pozwalają na efektywniejszą sprzedaż z całą pewnością jest szybkie udzielanie odpowiedzi na zadawane przez potencjalnych klientów pytania. Im szybciej klient otrzyma odpowiedź, tym prawdopodobieństwo że skorzysta z usług właśnie tego a nie innego sprzedawcy jest naprawdę bardzo duże. Z przeprowadzonych badan rynkowych jednoznacznie wynika, że firmy które szybko odpowiadają klientom na pytania poszczycić się mogą wysokim wskaźnikiem sprzedawalności swoich produktów. W pozyskiwaniu klienta bardzo ważna jest także przyjazna postawa i uśmiech sprzedawcy. Większość ludzi woli jednak mieć kontakt z osobami sympatycznymi, uśmiechniętymi i życzliwymi.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz poczuć smak prawdziwych negocjacji? Interesuje Cię jak skutecznie windykować należności? Chcesz poprawić swoje umiejętności negocjacyjne? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe: szkolenia techniki sprzedaży, szkolenie profesjonalna obsługa klienta, szkolenia z negocjacji.

  Sprzedawca z którym dobrze się klientom rozmawia jest w stanie osiągnąć imponujące wyniki sprzedażowe, nawet jeżeli o pozostałych technikach sprzedażowych tak naprawdę nie ma najmniejszego pojęcia. Sympatyczny i pełen pozytywnej energii sprzedawca to świetna wizytówka dla niemal każdej firmy. W sprzedaży warto również pamiętać o społecznym dowodzie słuszności. To po prostu metoda sprzedaży polegająca na przedstawieniu klientowi opinii innych osób, które już zdążyły skorzystać z danego produktu czy usługi ( oczywiście w znacznej większości przypadków będą to opinie bardzo pozytywne). To podświadomie rodzi w kliencie przekonanie, że skoro produkt czy usługa zadowoliły tyle osób, to muszą być naprawdę wysokiej jakości i najwyższej klasy. W społeczeństwie przecież dość powszechnie panuje przekonanie, że przecież większość nie może się mylić. Zatem zdanie tej większości często decyduje o zakupie lub nie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.