Skuteczna sprzedaż: jakie kompetencje powinien mieć handlowiec?

Zawód handlowca wymaga pewnych predyspozycji osobistych i umiejętności, które pozwalają mu na skuteczną sprzedaż. Niektóre z kompetencji możemy zyskać dzięki kursom i szkoleniom – szczególnie, jeśli sami prowadzimy działalność gospodarczą opartą na sprzedaży.

zdjęcie - (the_title())


Skuteczna sprzedaż: jakie kompetencje powinien mieć handlowiec?

Zawód handlowca wymaga pewnych predyspozycji osobistych i umiejętności, które pozwalają mu na skuteczną sprzedaż. Niektóre z kompetencji możemy zyskać dzięki kursom i szkoleniom - szczególnie, jeśli sami prowadzimy działalność gospodarczą opartą na sprzedaży.

Przedstawiamy 6 najważniejszych umiejętności i cech personalnych, które pozwolą Ci sprzedawać lepiej!

 1. Zdolności komunikacyjne.
  To od nich w największym stopniu zależy pomyślne zakończenie transakcji. Dobry sprzedawca powinien potrafić komunikować się z ludźmi, zrozumieć ich potrzeby oraz wyjść na przeciw oczekiwaniom.
 2. Wzbudzanie zaufania.
  Choć w dużej mierze jest to warunkowane poprzez personalne cechy charakteru, istnieją tricki, które pomogą Ci zyskać zaufanie klientów.

  Jeśli chodzi o szkolenia sprzedażowe Katowice oferują kursy, które opierają się na poznawaniu technik wzbudzania zaufania i zainteresowania klientów.
 3. Zdolności negocjacyjne.
  Handel, bez względu na branżę, wiąże się z ciągłym negocjowaniem. W końcu musimy przekonywać klientów, że to właśnie naszego produktu potrzebują.

  Umiejętności negocjacyjne można rozwijać na wielu kursach i szkoleniach dotyczących negocjacji handlowych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zobacz nasze najciekawsze szkolenia dla sprzedawców:

 4. Umiejętności manipulacyjne.
  Choć kojarzy się to wielu osobom bardzo negatywnie, delikatne manipulacje w handlu są jak najbardziej na miejscu.

  Chodzi tu przede wszystkim o wzbudzanie zainteresowania i pożądania produktu lub usług w kliencie. Skuteczną manipulację ułatwiają cechy osobiste sprzedawcy, jednak techniki manipulacyjne możemy przyswoić na specjalnych szkoleniach z tego zakresu.
 5. Nastawienie.
  Wydaje się to banalne, jednak od naszego nastawienia do klienta i samego procesu sprzedaży zależy bardzo wiele. Osoby o pozytywnym nastawieniu, które cechują się dużym optymizmem i energią częściej odnoszą sukcesy w zakresie sprzedaży.
 6. Cierpliwość.
  Niejednokrotnie w naszej karierze spotkamy klientów, którzy będą wymagający. Dobry sprzedawca nie powinien nigdy tracić opanowania, traktować nawet "trudnych klientów" z należytym szacunkiem i cechować się wyjątkową cierpliwością.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.