Skuteczna sprzedaż przez telefon

Wokół sprzedaży przez telefon narosło wiele stereotypów. Każdy człowiek miał kiedyś kontakt z telefonicznymi konsultantami i tak zwanym cold callingiem, czyli praktyką polegającą na telefonicznym kontaktowaniu się z osobami nieznajomymi i niespodziewającymi się takiej formy kontaktu – trudno więc dziwić się takiemu stanu rzeczy.

zdjęcie - (the_title())


  Szkolenia Sprzedaż – czy warto?

  Wokół sprzedaży przez telefon narosło wiele stereotypów. Każdy człowiek miał kiedyś kontakt z telefonicznymi konsultantami i tak zwanym cold callingiem, czyli praktyką polegającą na telefonicznym kontaktowaniu się z osobami nieznajomymi i niespodziewającymi się takiej formy kontaktu – trudno więc dziwić się takiemu stanu rzeczy.

  W większości przypadków jednak są to opinie dalekie od prawdy i krzywdzące dla osób pracujących w branży.

  Główny problem leży właśnie po stronie przypadkowego wyboru rozmówców – jeśli proponowany nam produkt lub usługa nie jest w żaden sposób związana z naszym życiem, ani też nie widzimy realnych szans, żeby miały one je w jakiś sposób wzbogacić, rozmowa z konsultantem potrafi być zwyczajnie irytująca.

  Druga sprawa to sami niewykwalifikowani i przeszkoleni konsultanci, którzy nie posługują się sprawdzonymi metodami sprzedażowymi i nie prowadzą rozmowy w sposób interesujący dla odbiorcy, a raczej próbują na siłę „wcisnąć” im coś, czego nie potrzebują.

  Aby uniknąć tego typu sytuacji w prowadzonej przez nas działalności, bądź też podnieść własne kwalifikacje dotyczące handlu przez telefon warto wziąć pod uwagę szkolenia dla firm z tego zakresu.

  Szkolenia telemarketingowe – dla kogo?

  Szkolenia dotyczące technik sprzedaży przez telefon przeznaczone są przede wszystkim dla telemarketerów i handlowców, dla których głównym narzędziem pracy jest właśnie telefon. Mogą oni zarówno prowadzić sprzedaż różnego rodzaju towarów i usług, jak i umawiać spotkania z potencjalnymi klientami. Głównie udział w nich biorą osoby pracujące w działach sprzedaży, związane z call center i telemarketingiem, choć nie tylko.

  W trakcie szkolenia uczestnicy trenują szereg umiejętności, między innymi: pozyskiwanie nowych klientów przez telefon, poszerzenie współpracy z dotychczasowymi klientami i partnerami biznesowymi, zainteresowanie rozmówcy krótką prezentacją produktu lub usługi czy rozpoznawanie poza cenowych oczekiwań. Nauczyć się powinni skutecznego wykorzystywania najnowszych technik sprzedaży telefonicznej, dowiedzieć jakich źle kojarzących się słów i zwrotów unikać oraz jak rozpoznać oczekiwania, potrzeby a także wątpliwości i zastrzeżenia klientów.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj metodę, dzięki której już na pierwszym spotkaniu zorientujesz się kim jest Twój rozmówca. Wzmocnij wiarę we własne możliwości i negocjuj skuteczniej. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Zobacz: szkolenia z negocjacji, szkolenie telemarketing, profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Zobacz cały dział: szkolenia sprzedażowe

  Trenerzy nauczą budowania właściwej argumentacji sprzedażowej, umiejętności radzenia sobie z presją cenową wywieraną przez klienta, umawiania spotkań i w końcu – finalizacji sprzedaży.

  W zakresie merytorycznym szkoleń sprzedażowych znajduje się zwykle zaprezentowanie celów i etapów, jakie charakteryzują telefoniczną rozmowę w celach handlowych, przedstawienie sposobów na kontrolowanie przebiegu rozmowy, aktywne słuchanie, budowanie długoterminowej relacji z klientami, rozpoznawanie oczekiwań klienta, techniki skutecznej prezentacji towarów przez telefon, budowanie racjonalnej argumentacji sprzedażowej, radzenie sobie z wątpliwościami potencjalnych klientów, umawianie spotkań i domykanie sprzedaży.

  Szkolenia prowadzone są zwykle w formie zamkniętej bądź otwartej, a także grupowej lub indywidualnej. Szkolenia zamknięte organizowane są dla konkretnej grupy osób, np. pracowników call center w dużej firmie, szkolenie otwarte zaś jest dostępne dla wszystkim chętnych i udział w nim jest dobrowolny. Często z tej formy korzystają osoby pragnące podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Szkolenia mogą też być prowadzone dla całej grupy osób, jak i w formie indywidualnego treningu.

  Inwestycja w szkolenie, zarówno siebie samego, jak i swoich pracowników, zdecydowanie zwróci się po czasie. Na firmę, która nie prezentuje swojej oferty w sposób nachalny potencjalni klienci patrzą z większą przychylnością, a tym samym zwiększa się prawdopodobieństwo, że skorzystają z jej usług bądź zakupią konkretne towary. Zyska więc na tym nie tylko budżet firmy, ale też jej dobre imię.

  Zatrudnianie w telemarketingu osób niedoświadczonych, nie potrafiących trafić do klienta, zainteresować go tym, co ma się do przekazania nie jest dla przedsiębiorstwa dobrą wizytówką i może przynieść więcej szkód, aniżeli korzyści.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozmawiaj z klientem tak, żeby zaufał Ci. Dobierz odpowiednią technikę sprzedaży. Wybierz najskuteczniejszy model negocjacyjny. Rozszerz swoje działania sprzedażowe. Poznaj strategie Twojego rozmówcy. Zobacz szkolenia: szkolenia sprzedażowe, szkolenia z negocjacji, szkolenie techniki sprzedaży.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.