Sprzedaż przez media społecznościowe – czy to ma sens?

Handel internetowy rozwija się bezustannie. Dziś już każda marka prowadzi swoją sprzedaż przez internet, zarówno za pomocą platform sprzedażowych, prywatnych sklepów markowych, jak i sklepów pośredniczących. Nic dziwnego – internetowi klienci nie muszą nigdzie dojeżdżać, przez co nawet niewielka firma z małego miasteczka ma okazję rozwinąć swój sklep online.

   
  Handel internetowy rozwija się bezustannie. Dziś już każda marka prowadzi swoją sprzedaż przez internet, zarówno za pomocą platform sprzedażowych, prywatnych sklepów markowych, jak i sklepów pośredniczących. Nic dziwnego - internetowi klienci nie muszą nigdzie dojeżdżać, przez co nawet niewielka firma z małego miasteczka ma okazję rozwinąć swój sklep online.

  Rola mediów społecznościowych w sprzedaży

  Choć do niedawna handel internetowy organizowany był za pomocą prywatnych stron internetowych przedsiębiorców oraz platform stricte sprzedażowych, od kilku lat temu do łask weszły różne media społecznościowe. Przedsiębiorcy szybko odkryli, że to najskuteczniejsze i najszybsze narzędzie, które pozwala na dotarcie do tysięcy konsumentów w ciągu jednej chwili. Dziś niemal każda marka i każdy sklep posiada swój własny fanpage na Facebook'u, portal ten umożliwia również wystawianie aukcji oraz dołączanie do wielu grup sprzedażowych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Dowiedz się jak radzić sobie z psychomanipulacją w negocjacjach. Szkolenie psychomanipulacji jest skierowane do menagerów, pracowników działów handlowych, kupców i dostawców. Szkolenia powiązane z tym tematem: techniki prezentacji, szkolenia dla sprzedawców.

  B2B na Facebook'u

  Sprzedaż B2B przez Facebook jest możliwa: to portal, który zrzesza przedsiębiorców i pracowników, przez co z łatwością możemy dotrzeć do wybranej grupy ludzi. Na portalach społecznościowych możemy sprzedawać usługi, promować swoje przedsiębiorstwa, ale również wyszukiwać konkretne osoby na własną rękę i proponować im współpracę. Także organizacja płatnych kampanii reklamowych może być dostosowana tak, by docierała do konkretnej grupy odbiorców, dzięki czemu zwiększymy swój zasięg reklamowy na ludzi, którzy mogą być zainteresowani naszą ofertą biznesową.

  Media społecznościowe odgrywają dużą rolę w życiu ludzi w XXI wieku. Jednak to dla przedsiębiorców mają one szczególne znaczenie: dotarcie do tysięcy konsumentów w ciągu kilku chwil do tej pory nie było możliwe bez inwestycji ogromnych sum pieniędzy. Dziś organizowanie kampanii na Facebook'u jest wyjątkowo szybkie, proste i... bardzo tanie!

  A to sprawia, że z pewnością jeszcze przez długi czas będziemy mieć możliwość skorzystania ze wszystkich opcji,
  na które pozwalają nam portale społecznościowe w zakresie prowadzenia kampanii reklamowych i aktywnej sprzedaży.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.