Szkolenia dla sprzedawców: jakie wybrać?

Bycie sprzedawcą to ciągła nauka – zmieniające się trendy i nastroje konsumenckie, rozwój technologiczny branży i rosnąca konkurencja na rynku pracy to główne powody, dla których każdy handlowiec powinien wciąż się szkolić i rozwijać swoje kwalifikacje. Jednak kursów i szkoleń na rynku jest bardzo wiele. Które z nich wybrać i dlaczego?

   

  Bycie sprzedawcą to ciągła nauka - zmieniające się trendy i nastroje konsumenckie, rozwój technologiczny branży i rosnąca konkurencja na rynku pracy to główne powody, dla których każdy handlowiec powinien wciąż się szkolić i rozwijać swoje kwalifikacje. Jednak kursów i szkoleń na rynku jest bardzo wiele. Które z nich wybrać i dlaczego?

  Szkolenie kompetencji miękkich

  To z pewnością w pracy handlowca najważniejsza część rozwoju osobistego. Dobry sprzedawca musi być wspaniałym mówcą i doskonałym negocjatorem. Choć część kompetencji miękkich wynika z cech charakteru, niektóre z nich można (a nawet trzeba) rozwijać, inne można zaś wypracować od podstaw.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj metodę, dzięki której już na pierwszym spotkaniu zorientujesz się kim jest Twój rozmówca. Wzmocnij wiarę we własne możliwości i negocjuj skuteczniej. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Zobacz: szkolenia z negocjacji, szkolenie telemarketing, profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Zobacz cały dział: szkolenia sprzedażowe


  Z pewnością na początek odpowiednie będą szkolenia negocjacyjne, które w praktyczny sposób rozwijają takie cechy jak asertywność czy umiejętność wywierania wpływu na klienta. Każdy sprzedawca powinien wiedzieć także jak wypaść dobrze w oczach klientów. Z pomocą przyjdą warsztaty z autoprezentacji czy sztuka mówienia i prezentowania produktów.

  Szkolenia branżowe

  Oczywiście, każdy dobry sprzedawca powinien również posiadać szeroką wiedzę z zakresu branży. Jeśli nastawiamy się na sprzedaż w obrębie jednego typu produktów, powinniśmy stale podnosić swoje kompetencje.

  Możemy korzystać zarówno ze szkoleń firmowych, które organizowane są zarówno przez firmy pośredniczące w sprzedaży, jak i przez samych producentów. Aby być na bieżąco z nowinkami technologicznymi w danej branży, możemy uczestniczyć w wykładach i konferencjach, na których spotkamy najwybitniejszych przedstawicieli branży.

  Bez wątpienia w handlu najbardziej pożądani są kandydaci, którzy posiadają szeroko rozwinięte kompetencje miękkie. Pracodawcy coraz częściej wychodzą z założenia, że wiedzę może zdobyć każdy w stosunkowo krótkim czasie, a to właśnie zdolności komunikacyjne czy umiejętność autoprezentacji to cechy, które w sprzedaży liczą się najbardziej.

  Jeśli jednak nastawiamy się na pracę w jednej, wąskiej dziedzinie, musimy pamiętać by stale rozwijać się także pod względem merytorycznym, co zapewni nam konkurencyjną pozycję na rynku pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.