Szkolenia miękkie dla sprzedawców

Kompetencje miękkie są najważniejszą częścią sprzedaży. To one wpływają na sposób prowadzenia rozmów z klientami, prezentację produktu oraz utrzymywanie stałych relacji z osobami, które w przyszłości będą mogły wrócić po nasze inne produkty. Choć jeszcze kilka lat temu sami pracodawcy bardziej zwracali uwagę na kandydatów do pracy, którzy posiadają określoną wiedzę i doświadczenie branżowe, dziś częściej nastawiają się na wyszukiwanie osób, którzy cechują się odpowiednimi kompetencjami miękkimi.

 

Kompetencje miękkie są najważniejszą częścią sprzedaży. To one wpływają na sposób prowadzenia rozmów z klientami, prezentację produktu oraz utrzymywanie stałych relacji z osobami, które w przyszłości będą mogły wrócić po nasze inne produkty.

Choć jeszcze kilka lat temu sami pracodawcy bardziej zwracali uwagę na kandydatów do pracy, którzy posiadają określoną wiedzę i doświadczenie branżowe, dziś częściej nastawiają się na wyszukiwanie osób, którzy cechują się odpowiednimi kompetencjami miękkimi.

Szkolenia miękkie obejmują praktyczne warsztaty i ćwiczenia, na których wypracowywane są odpowiednie postawy, dzięki którym możemy skuteczniej sprzedawać produkt i utrzymywać długotrwałe relacje z klientami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Szukasz dobrych szkoleń menedżerskich, sprzedażowych czy rozwoju osobistego? Zobacz:

Gamma - najlepsza firma szkoleniowa roku.

Do najbardziej popularnych tematyk szkoleniowych należą:

  • autoprezentacja i sztuka przemówień, które mogą znacząco wpłynąć na sam sposób oferowania produktów,
  • negocjacje, dzięki którym pracownicy umiejętniej prowadzą rozmowy,
  • sztuka wywierania wpływu i psychomanipulacji,
  • komunikacja werbalna i niewerbalna, dzięki którym sprzedawca może być pozytywniej odbierany przez klientów.


Szkoleń miękkich jest jednak znacznie więcej. Często te, które nie są stricte adresowane do sprzedawców, mogą jednak znacząco polepszyć ich wydajność i efektywność.

Szkolenia menedżerskie i przywódcze, choć przeznaczone dla pracowników na szczeblach kierowniczych, mogą również pozytywnie wpłynąć na pracę handlowca. Równocześnie na rynku znajdziemy wiele ogólnych szkoleń sprzedażowych, które kompleksowo omawiają różne elementy pracy handlowca.

Jeśli chodzi o szkolenia miękkie, Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, oferuje wiele placówek edukacyjnych, które zajmują się organizacją kompleksowych szkoleń pracowniczych.

Osoby, które dopiero wchodzą na rynek pracy, mogą skorzystać z już zorganizowanych kursów, na które będą uczęszczać z grupą osób o podobnych planach zawodowych. Ofertę placówek edukacyjnych mogą wybrać również sami przedsiębiorcy, którzy z pewnością znajdą kurs o odpowiedniej tematyce i właściwym poziomie dla swoich nowych pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.