Techniki negocjacyjne

Negocjowanie to trudna sztuka, której można uczyć się latami. Napisano już wiele książek odnośnie tego, jak odnosić sukcesy w negocjacjach, regularnie we wszystkich większych miastach odbywają się też szkolenia z negocjacji, na które zawsze zapisuje się wielu chętnych.

Gamma - Techniki negocjacyjne
  Umiejętność prowadzenia negocjacji jest bowiem bardzo przydatna i warto ją posiadać - przydaje się zarówno w pracy na etacie, jak i podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Istnieje wiele znanych technik negocjacyjnych - oto kilka z nich.

  Balon próbny - ta strategia polega na rozmowie prowadzonej w taki sposób, który pozwoli na odkrycie minimalnego celu drugiej strony. Często stosowane jest również przedstawienie przeciwnikowi oferty bardzo zawyżonej lub zaniżonej - istnieje szansa, że rozmówca uzna swoje założenia za niedorzeczne i zgodzi się na proponowane warunki, choć są one dla niego niekorzystne.

  Wycofanie oferty - polega na zagrożeniu wycofaniem oferty, bądź też utwierdzanie przeciwnika w tym, że zostanie ona wycofana. Dzięki temu mamy szansę na zmuszenie przeciwnika do szybszego podjęcia decyzji. Decyzje podejmowane szybko znacznie częściej są nie do końca przemyślane, co daje nam szansę na uzyskanie w negocjacjach warunków korzystniejszych z naszej perspektywy.

  Metoda pustego portfela - w tej metodzie pozornie zgadzamy się na warunki finansowe, stawiane przez drugą stronę, twierdzimy jednak, że choć pomysł jest dobry, a proponowana umowa odpowiednia, nie dysponujemy taką ilością pieniędzy, jaką nasz rozmówca chciałby otrzymać. W ten sposób niejako zmuszamy naszego przeciwnika do obniżenia swoich wymagań finansowych lub do poszukiwania lepszego rozwiązania.

  Istnieje znacznie więcej technik negocjacyjnych, które warto poznać, gdyż ich świadome stosowanie podczas prowadzenia negocjacji pozwala na uzyskanie bardzo dużych korzyści. Znajomość technik negocjacyjnych ma także jeszcze jedną zaletę - znając je, jesteśmy w stanie zauważyć, kiedy stosuje je nasz przeciwnik - stajemy się więc odporni na stosowanie tych technik! Decydując się na wybór techniki negocjacji należy również pamiętać, że technikę należy dobrać stosownie do sytuacji i celu, jaki chcemy osiągnąć. To, co sprawdza się w jednym przypadku doskonale, wcale nie musi sprawdzać się w innym, należy więc korzystać z technik negocjacyjnych rozsądnie.

   

  Dobierz odpowiednią technikę sprzedaży. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Podnieś skuteczność sprzedaży. Zwiększ swoje umiejętności negocjacyjne. Zobacz nasze szkolenia ze sprzedaży: Zapraszamy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.