Techniki sprzedaży, które pozwolą osiągnąć sukces

Sprzedaż wpływa na dochód firmy, a dochód na jej rentowność. Jeżeli sprzedaż jest wysoka, to i dochody się zwiększają, co prowadzi do rozwoju. Prowadząc firmę usługową nastawioną na sprzedaż danego dobra warto znać techniki sprzedaży i negocjacji.

Gamma - Techniki sprzedaży, które pozwolą osiągnąć sukces

   

  Sprzedaż wpływa na dochód firmy, a dochód na jej rentowność. Jeżeli sprzedaż jest wysoka, to i dochody się zwiększają, co prowadzi do rozwoju. Prowadząc firmę usługową nastawioną na sprzedaż danego dobra warto znać techniki sprzedaży i negocjacji. Zasadniczo są one ze sobą strategicznie powiązane, gdyż z każdą sprzedażą związane są negocjacje np. odnośnie ceny.

  Bardzo ważne jest przygotowanie własnej strategii handlowej, gdzie należy ustalić górną, jak i dolną granice oraz linie negocjacji. Ważne jest również zdobycie wiedzy o kliencie, czy też jego upodobaniach. Potencjalnie, kobiety przywiązują większą uwagę do atmosfery, a mężczyźni są bardziej agresywni, konkretnie wyrażają swoją opinię.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zdobądź niezbędną wiedzę i umiejętność profesjonalnej sprzedaży i obsługi klienta. Zapraszamy na szkolenie z technik sprzedaży, na którym uczestnicy zostaną gruntownie przygotowani z zakresu profesjonalnej obsługi klienta. Na szkoleniu zostaną omówione m. in.: przygotowanie do spotkania, budowanie relacji z klientem, argumentacja i przekonanie klienta do oferowanego produktu, negocjowanie warunków umowy, finalizowanie transakcji.

  Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenie z obsługi klienta, sprzedaż narracyjna.

  Aby zwiększyć sprzedaż nie można się zrażać, nawet jeśli ktoś nam odmówi, warto zadzwonić ponownie. Najlepiej to uczynić w środę, lub czwartek, gdyż według statystyk ludzie mają wtedy najlepszy humor i nastawienie. Również godziny mają znaczenie. Nie warto dzwonić w godzinach szczytu, gdy potencjalny klient można znajdować się w samochodzie. Aby sprzedać dany towar warto mówić powoli, wyraźnie i z optymizmem, gdyż jest on zaraźliwy. Trzeba być doskonałą reklamą swojego towaru i wiedzieć na jego temat wszystko. Dobrym wyborem jest zastosowanie metody pt. "nie stać cię na to?" Ma ona za zadanie podkreślić dlaczego warto zakupić dany produkt, bądź usługę, gdyż jej brak może wiązać się ze zdecydowanie wyższymi kosztami. Zawsze podkreślaj dlaczego sprzedawane przez ciebie produkty są lepsze. Możesz skorzystać z jakiego wykresu, czy badań marketingowych, gdyż dają one klientowi poczucie i jednocześnie przynależności oraz świadczą o profesjonaliźmie. Sprzedając towar nie powinieneś pokazywać tylko jednego produktu. Warto zacząć od najdroższego, by na końcu zaprezentować ten, na którego sprzedaży ci najbardziej zależy. Jeżeli klient jest trudny zastosuj znane ci triki psychologiczne by przekonać go do swoich usług. Zawsze wyrażaj się pełnymi zdaniami, choć poziom rozmowy dopasuj do klienta, co pozwoli nawiązać z nim więź.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.