Trudny pracownik

W każdej firmie zdarzają się pracownicy trudni, z ciężkim charakterem, z którymi trudno się współpracuje. Jeśli taki pracownik posiada ogromną wiedze i generalnie sprawdza się w pracy należy znaleźć sposób na poradzenie sobie z jego trudnym charakterem. 

zdjęcie - (the_title())

  W każdej firmie zdarzają się pracownicy trudni, z ciężkim charakterem, z którymi trudno się współpracuje. Jeśli taki pracownik posiada ogromną wiedze i generalnie sprawdza się w pracy należy znaleźć sposób na poradzenie sobie z jego trudnym charakterem. Najważniejsze jest to, by określić z kim mamy do czynienia i w czym tkwi problem. Istnieje kilka typów osobowości, które warto znać i wiedzieć jak z nimi postępować.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Pierwszym typem pracownika trudnego jest pracownik niezdecydowany. Potrzebuje on dłuższego czasu na podjęcie decyzji. Zdarza mu się również zmienić zdanie. Aby poradzić sobie z tym typem osobowości należy przy podejmowaniu decyzji przedstawiać terminy ostateczne, po których nie ma możliwości zmiany decyzji. To spowoduje, iż taki pracownik będzie miał świadomość tzw. deadline, po którym nie może zmienić od tak zdania.

  Kolejnym typem trudnego pracownika jest typ nadmiernie rywalizujący. Taka osoba chce być najlepsza we wszystkim, bez względu na konsekwencje. Nieważne jest dla niej czy ktoś może ucierpieć, dąży do wyznaczonego celu na sto procent. Taką osobę najlepiej ukierunkować na działanie zespołowe, jeśli ten typ osobowości ukierunkujemy na zwycięstwo zespołowe, współpracownicy przestaną być postrzegani jako rywale.

  Trzecim typem osobowości jest typ przesadnie dramatyzujący. Jest to typ pracownika, który wiele sytuacji postrzega w negatywny sposób. Osoba taka szybko się wścieka, irytuje i obraża na współpracowników. Z taką osobą bardzo trudno się współpracuje. Jeśli jest potrzebna w przedsiębiorstwie należy ściśle określić granicę tolerowania jej zachowań.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zarządzanie pokoleniem y – czyli jak rozmawiać z dwudziestoparolatkiem aby czuł się zmotywowany do pracy? Posiadanie w jednym zespole przedstawicieli różnych pokoleń jest wyzwaniem dla współczesnych menagerów i liderów. Szkolenie z zarządzania multigeneracyjnego pozwala bliżej przyjrzeć pokoleniom aktywnym na rynku pracy oraz dobrać odpowiedni model zarządzania do każdego z nich.


  Mogą Cię również zainteresować: szkolenie z zarządzania projektami, warsztaty z komunikacji.

  Innym typem trudnego pracownika jest typ nadgorliwca. Jest to osoba, która zawsze chce przedstawić swój punkt widzenia, jest zawsze przygotowana na przedstawienie swojego zdania. W tym przypadku przed jakimkolwiek wystąpieniem należy określić ściśle ramy czasowe prezentacji. Irytującym typem pracownika jest typ pracownika tzw. Wulkan. Jest to osoba, która bardzo wybuchowo reaguje na każde niepowodzenia. Z taką osobą bardzo często mamy do czynienia w przypadku kadry menadżerskiej.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.