Udane negocjacje międzynarodowe

Żyjąc w dobie globalizacji i chcąc wynieść swój biznes na wyżyny prędzej czy później staniemy przed problemem podjęcia współpracy z partnerami pochodzącymi z innego kraju…

zdjęcie - (the_title())

Polska do roku 1990 była wykluczona z biznesu światowego i właściwie w ostatnich latach, po wejściu do Unii Europejskiej wypływa na szerokie wody światowego biznesu. Coraz więcej firm doskonale radzi sobie w konkurencji z firmami pochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii, Chin.

Zwłaszcza ten ostatni kraj ma wielką chęć na podjęcie współpracy gospodarczej z polskimi firmami na wielu płaszczyznach. Przygotowując się do negocjacji międzynarodowych należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które w naszym kręgu kulturowym nie byłyby rozważane nawet jako problem, nad którym trzeba się dłużej zastanowić. Wiele szkół prowadzących szkolenie negocjacje w biznesie i handlu dodaje do swojej oferty zajęcia, które można nazwać ogólnie szkoleniem "Negocjacje w biznesie międzynarodowym".

Jak zostać hunterem sprzedaży? Jak szybko wyjść z mentalnego zniechęcenia i skutecznie budować napęd sprzedażowy? Jak profesjonalnie obsługiwać klienta? Jak poprawić umiejętności negocjacyjne?

Są to zajęcia, które pozwolą na rozszerzenie swojej wiedzy o zwyczajach biznesowych panujących w wielu krajach na świecie, które stanowią obecnie główny pion wielu gospodarek. Dowiemy się w jaki sposób przygotować się do negocjacji z Amerykanami, dlaczego na negocjacje z przedstawicielami konserwatywnego kraju arabskiego nie wysyłać grupy kobiet, dlaczego przyjmując delegację z Indii należy zapewnić menu wegetariańskie, wegańskie, a zwłaszcza takie, które nie zawiera produktów zawierających wołowinę, jak organizować spotkania, na których będą przedstawiciele różnych kultur, jakie gesty uchodzące w kulturze europejskiej w innych krajach uchodzą za obraźliwe, jakie znaczenie dla negocjatorów z Japonii ma ceremoniał, itd.

Przygotowując się do podjęcia delegacji z danego kraju warto wykonać solidny research, a szkolenie pozwoli na zwrócenie uwagi na kluczowe kwestie, które musimy wziąć pod uwagę. Nie omówi kultury każdego kraju na świecie, ale przedstawi zwyczaje kluczowych partnerów wprowadzających swój biznes chętnie do Polski, a także zaproponuje metodykę przeprowadzania badań nad zwyczajami innych krajów.

Dzięki temu nasze negocjacje będą skuteczne, a my będziemy mieć pewność, że nie popełnimy żadnej gafy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.