Zarządzanie zespołem

Wiele osób kojarzy funkcje kierownicze jedynie z prestiżem oraz swoistą władzą. Tymczasem, za sukcesem każdego menadżera stoi przede wszytkim jego zdolność do zarządzania zespołem.

Gamma - Zarządzanie zespołem

   

  Wiele osób kojarzy funkcje kierownicze jedynie z prestiżem oraz swoistą władzą. Tymczasem, za sukcesem każdego menadżera stoi przede wszytkim jego zdolność do zarządzania zespołem. Pod tym pojęciem trzeba jednak rozumieć nie rządzenie ludźmi, a coś zupełnie innego. Skuteczne zarządzanie zespołem będzie bowiem czymś o wiele bardziej skomplikowanym niż wydawanie poleceń i rozdzielane kar. Dlatego też współczesny przełożony musi łączyć w sobie o wiele więcej cech i zdolności, niż może to wynikać z wielu, tradycyjnych przyzwyczajeń wielu pracowników. Przywództwo, szkolenie, dążenie do perfekcji muszą zatem stać się nie tylko hasłami, ale przede wszystkim codzienną praktyką każdego menadżera.

  Lider, coach, kierownik.
  Nowoczesne techniki zarządzania i organizacji w różnym tempie trafiają do różnych organizacji. Co oczywiste trzeba liczyć się z tym, że często opory indywidualnych przełożonych prowadzi do tego, że zarządzanie zespołem wygląda nieco archaicznie. Warto jednak niekiedy wyjść z roli kierownika, takiego jakiego widzi się na starych filmach Stanisława Barei i spojrzeć na świat przez prymat wiedzy i doświadczeń i praktyki organizacji, które były tworzone przez dziesięciolecia na zachodzie Europy w USA, czy w Japonii.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firma Gamma sp. j. rekomenduje szkolenia: Zarządzanie zmianą - Kompleksowe przygotowanie do procesu wprowadzania zmiany w organizacji. Zarządzanie zespołem - Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem pracowniczym. szkolenie zarządzanie projektami – Jak zadbać o procesy w projekcie czyli zapoznanie z metodyką PMI.Zobacz inne szkolenia menadżerskie online i webinary


  Szkolenia dla menedżerów coraz częściej kładzie nacisk na inne niż tradycyjne formy zarządzania zespołami. Zarządzanie zmianą, czy zarządzanie poprzez coaching to tylko dwa z wielu sposobów na to, by uzyskiwać wspólnie z podwładnymi sukcesy.

  Niezależnie jednak od przyjętej metody trzeba pamiętać o tym, że kierownik, menadżer musi przede wszystkim dbać o to, by przewodzić swoim ludziom dzięki wiedzy, doświadczeniu i zdolności dzielenia się tymi kompetencjami. Co za tym idzie przełożony musi nie tylko być lepszym, mądrzejszym od swoich podwładnych, ale przede wszystkim nie ustawać w poszerzaniu tej wiedzy. Tylko w ten sposób możliwe jest stanie się prawdziwym liderem. Ponadto za tym podąża także konieczność umiejętnego rozdzielania zadań oraz doboru pracowników do konkretnych wyzwań. Dodatkowo mądry menadżer musi przede wszystkim umieć pracować ze swoimi ludźmi i wiedzieć, czy wobec każdego z nich możliwe jest stosowanie takich samych metod zarządzania.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.