Merchandiser, co to za praca?

Merchandisier to osoba odpowiedzialna za wystawienie produktów, w taki sposób by klienci mogli do nich łatwo dotrzeć, i że w sklepie jest dostatecznie dużo towaru by pokryć popyt. D

Gamma - Merchandiser, co to za praca?

  Merchandisier to osoba odpowiedzialna za wystawienie produktów, w taki sposób by klienci mogli do nich łatwo dotrzeć, i że w sklepie jest dostatecznie dużo towaru by pokryć popyt. Do ich zadań należy także planowanie i odbieranie dostaw, a także wystawienie towaru na witrynie sklepowej w jak najbardziej zachęcający sposób.

  Praca merchandisera polega na próbie maksymalizacji sprzedaży produktów ich firmy. Od skuteczności ich pracy zależy zysk firm opierających się na handlu detalicznym, ponieważ także od nich zależy cena produktu widoczna na sklepowej półce.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zostać hunterem sprzedaży? Jak szybko wyjść z mentalnego zniechęcenia i skutecznie budować napęd sprzedażowy? Jak profesjonalnie obsługiwać klienta? Jak poprawić umiejętności negocjacyjne?

   

  Z tym zawodem spotykamy się głównie w branżach mody, wyposażenia domów czy w gastronomii, ale znajduje on zastosowanie w każdym przedsiębiorstwie zajmującym się sprzedażą detaliczną.

  Większość przecen i promocji, które możemy zaobserwować w sklepach to efekty pracy merchandiserów, wyliczone tak by zmaksymalizować zysk z już posiadanych w sklepie produktów lub zrobić miejsce na nową kolekcję lub linię towarów.

  Praca merchandisera polega, więc na szacowaniu potrzeb konsumentów, w taki sposób, by skalpy mogły zapewnić im potrzebne dobra, po dostosowanej do jego możliwości finansowych cenie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.