Call center, co to za praca?

Gamma - Call center, co to za praca?

  Call center to miejsce, w którym zostaje przekazana dziennie ogromna ilość połączeń wychodzących i czasem przychodzących.

  Zazwyczaj odbywa się tam sprzedaż telefoniczna lub telefoniczna obsługa klienta. Osoby zatrudnione w call center specjalizują się w kontakcie z klientem, a do ich obowiązków należy przede wszystkim odpowiedź na wszelkie pytania, pierwszy kontakt z osobami z dostarczonej przez firmę bazy klientów, prezentacja produktu lub obsługi oferowanej przez korporację.

  Nierzadko w call center mieści się również infolinia - w tym przypadku osoby zatrudnione obsługują linię przechodzącą w celu odpowiedzi na pytania, przekierowanie rozmów do odpowiednich działów, obsługi reklamacji oraz udzielenia pomocy technicznej. Najczęściej spotykane oferty pracy w call center to jednak sprzedaż telefoniczna.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj metodę, dzięki której już na pierwszym spotkaniu zorientujesz się kim jest Twój rozmówca. Wzmocnij wiarę we własne możliwości i negocjuj skuteczniej. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Zobacz: szkolenia z negocjacji, szkolenie telemarketing, profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Zobacz cały dział: szkolenia sprzedażowe

   

  Praca polega na wykonywaniu telefonów do osób z gotowej bazy lub samodzielnym wyszukiwaniu potencjalnych klientów, w celu przedstawienia oferty. Stanowisko oferowane przez call center to zazwyczaj Specjalista ds. obsługi klienta bądź Specjalista ds. sprzedaży.

  Na takiej posadzie najczęściej spotykamy się z umową zlecenie, godzinną stawką (w zależności od znajomości języków obcych proporcjonalnie wzrasta) oraz systemem motywacyjnym/systemem nagród w postaci prowizji, czyli procentowe zyski ze sprzedaży, plus określone bonusy za wyjątkowe wyniki. Niektóre call center oferują również tzw. premie frekwencyjną.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.