Co to jest sprzedaż B2B?

Czym jest sprzedaż B2B? Sam skrót B2B oznacza business to business. Można zatem wywnioskować, że sprzedaż B2B zachodzi,

Gamma - Co to jest sprzedaż B2B?

  Czym jest sprzedaż B2B? Sam skrót "B2B" oznacza "business to business". Można zatem wywnioskować, że sprzedaż B2B zachodzi, kiedy przedstawiciel handlowy jednej firmy przedstawia ofertę z zamiarem sprzedaży reprezentantowi innej firmy.

  Zjawisko to, od B2C (business to client), różni się pod wieloma względami od wymaganych umiejętności po sposób i miejsce dokonania zakupu. W przypadku sprzedaży B2C mamy przede wszystkim do czynienia ze sprzedawcą i klientem, którzy spotykają się w pewnym punkcie wymiany, a może nim być sklep, restauracja, sklep online czy linia call center.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak prawidłowo i zgodnie z celem poprowadzić prezentację? Jakie są podstawowe techniki sprzedaży? Jak uzyskać najlepszy możliwy wynik negocjacji? Jak obecnie skutecznie sprzedawać przez telefon? Zobacz nasze szkolenia. Zapoznaj się z nimi.

   

  Dopiero w punkcie kulminacyjnym sprzedaży dochodzi do integracji między dwoma stronami. W przypadku sprzedaży B2B nie istnieje punkt sprzedaży, mowa raczej o relacji między dwoma biznesami. W sprzedaży B2B niezwykle ważny jest profesjonalizm i wiedza specjalistyczna, oraz wysokie umiejętności sprzedażowe, gdyż negocjacje prowadzone są zazwyczaj z wysoko postawionymi handlowcami lub wykonawcami innej firmy, szkoleni pod kątem współpracy ze sprzedawcami i zazwyczaj są uodpornieni na wszelkie sztuczki i techniki sprzedażowe.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.