Motywowanie do pracy teorie i instrumenty

Każdy pracodawca chciałby, aby jego pracownicy byli jak najbardziej energiczni, i wykonywali swoje zadania efektywnie i z przyjemnością. N

Gamma - Motywowanie do pracy teorie i instrumenty

  Każdy pracodawca chciałby, aby jego pracownicy byli jak najbardziej energiczni, i wykonywali swoje zadania efektywnie i z przyjemnością. Nastawienie człowieka do jego w pracy zależy w dużej mierze od tego jak zmotywowany do niej się czuje. Oczywiście najczęstszym czynnikiem motywującym do pracy jest pensja.

  Z punktu widzenia pracownika powinna ona być adekwatna do jego zadań i wypłacana możliwie terminowo. Powyżej pewnego progu, wyższe wynagrodzenie nie wpływa jednak na większy stopień motywacji, a podwyżki mijają się z celem, bo nie wpływają na efektywność pracowników. Wtedy manager powinien sięgnąć po inne narzędzia, na przykład zadbać o to by pracownicy mieli zapewnianą przestrzeń, w której w przerwie w pracy, mogą wypocząć, spotkać się ze znajomymi z biura i napić się kawy.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

   

  Praca bez przerwy i na dodatek na jednym stanowisku skutecznie zabija chęć i radość z pracy. Dobrym pomysłem może być przydzielanie jak najróżnorodniejszych zadań pracownikom. Rutyna i nuda negatywnie wpływają na poziom motywacji i kreatywności.

  W końcu, należy pokazać swoim podwładnym, że doceniamy ich pracę. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób, czasem wystarczy krótka słowna pochwała, w wypadku większych osiągnięć możemy docenić pracownika na forum jego zespołu.

  Takie działania przynoszą często dużo lepsze efekty niż pompowanie setek złotych w podwyżki i premie dla pracowników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.