Motywowanie do pracy teorie i instrumenty

Każdy pracodawca chciałby, aby jego pracownicy byli jak najbardziej energiczni, i wykonywali swoje zadania efektywnie i z przyjemnością. N

zdjęcie - Motywowanie do pracy teorie i instrumenty

Każdy pracodawca chciałby, aby jego pracownicy byli jak najbardziej energiczni, i wykonywali swoje zadania efektywnie i z przyjemnością. Nastawienie człowieka do jego w pracy zależy w dużej mierze od tego jak zmotywowany do niej się czuje. Oczywiście najczęstszym czynnikiem motywującym do pracy jest pensja.

Z punktu widzenia pracownika powinna ona być adekwatna do jego zadań i wypłacana możliwie terminowo. Powyżej pewnego progu, wyższe wynagrodzenie nie wpływa jednak na większy stopień motywacji, a podwyżki mijają się z celem, bo nie wpływają na efektywność pracowników. Wtedy manager powinien sięgnąć po inne narzędzia, na przykład zadbać o to by pracownicy mieli zapewnianą przestrzeń, w której w przerwie w pracy, mogą wypocząć, spotkać się ze znajomymi z biura i napić się kawy.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

 

Praca bez przerwy i na dodatek na jednym stanowisku skutecznie zabija chęć i radość z pracy. Dobrym pomysłem może być przydzielanie jak najróżnorodniejszych zadań pracownikom. Rutyna i nuda negatywnie wpływają na poziom motywacji i kreatywności.

W końcu, należy pokazać swoim podwładnym, że doceniamy ich pracę. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób, czasem wystarczy krótka słowna pochwała, w wypadku większych osiągnięć możemy docenić pracownika na forum jego zespołu.

Takie działania przynoszą często dużo lepsze efekty niż pompowanie setek złotych w podwyżki i premie dla pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.