Negocjacje z deweloperem argumenty?

zdjęcie - (the_title())

  Negocjacje z deweloperem argumenty?
  Chcąc kupić mieszkanie, oczywistym jest, że będziemy mieć do czynienia z deweloperem. Osoba ta, nie tylko jest odpowiedzialna za znalezienie dla nas idealnego mieszkania, które kupimy, ale także zapewnienie, że kupimy je po możliwie najwyższej cenie - to na tym głównie opierają się zarobki dewelopera, a więc nie opłaca mu się zbyt mocno obniżać ceny nieruchomości.

  Faktem jest jednak, że im wcześniej rozpoczniemy negocjacje, tym więcej uda nam się wskórać. Bardzo ważne przy prowadzeniu negocjacji są oczywiście argumenty, które popierają nasza tezę o słuszności obniżenia ceny. Jednym z najoczywistszych, ale też najbardziej skutecznych (bo trudno się z nimi kłócić) argumentów jest stan budynku, klatki schodowej czy samego osiedla.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Szukasz dobrych szkoleń menedżerskich, sprzedażowych czy rozwoju osobistego? Zobacz:

  Gamma - najlepsza firma szkoleniowa roku.

   

  Kolejnym, punktem, który zdecydowanie obniża wartość nieruchomości jest widok, oraz okna skierowane na północ lub zachód. W przypadku okna skierowanego na zachód opłaca się uzmysłowienie deweloperowi temperatur, które będą panowały w mieszkaniu między południem, a zmierzchem.

  Jeżeli rozważamy kupno mieszkania na rynku wtórnym i mamy opcję udania się na zwiedzanie mieszkań z drugą osobą, warto zabawić się też w dobrego i złego policjanta, przy czym druga osoba powinna skupić się na wytykaniu wszystkich wad, które będziemy musieli naprawiać na własną rękę.

  O czym warto pamiętać to, że deweloper to również człowiek - kieruje się emocjami. Jeżeli więc nie zdobędziemy jego sympatii, szanse na uzyskanie jakiejkolwiek zniżki są marne.

  Jeśli natomiast uda nam się sprawić, że sprzedawca nas polubi i podkreślimy zainteresowanie miejscem, lecz absolutny brak jakiejkolwiek możliwości kupienia miejsca po regularnej cenie - bardzo możliwe, że deweloper chętniej pójdzie nam na rękę.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.