Negocjacje z deweloperem argumenty?

zdjęcie - Negocjacje z deweloperem argumenty?

Negocjacje z deweloperem argumenty?
Chcąc kupić mieszkanie, oczywistym jest, że będziemy mieć do czynienia z deweloperem. Osoba ta, nie tylko jest odpowiedzialna za znalezienie dla nas idealnego mieszkania, które kupimy, ale także zapewnienie, że kupimy je po możliwie najwyższej cenie - to na tym głównie opierają się zarobki dewelopera, a więc nie opłaca mu się zbyt mocno obniżać ceny nieruchomości.

Faktem jest jednak, że im wcześniej rozpoczniemy negocjacje, tym więcej uda nam się wskórać. Bardzo ważne przy prowadzeniu negocjacji są oczywiście argumenty, które popierają nasza tezę o słuszności obniżenia ceny. Jednym z najoczywistszych, ale też najbardziej skutecznych (bo trudno się z nimi kłócić) argumentów jest stan budynku, klatki schodowej czy samego osiedla.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Szukasz dobrych szkoleń menedżerskich, sprzedażowych czy rozwoju osobistego? Zobacz:

Gamma - najlepsza firma szkoleniowa roku.

 

Kolejnym, punktem, który zdecydowanie obniża wartość nieruchomości jest widok, oraz okna skierowane na północ lub zachód. W przypadku okna skierowanego na zachód opłaca się uzmysłowienie deweloperowi temperatur, które będą panowały w mieszkaniu między południem, a zmierzchem.

Jeżeli rozważamy kupno mieszkania na rynku wtórnym i mamy opcję udania się na zwiedzanie mieszkań z drugą osobą, warto zabawić się też w dobrego i złego policjanta, przy czym druga osoba powinna skupić się na wytykaniu wszystkich wad, które będziemy musieli naprawiać na własną rękę.

O czym warto pamiętać to, że deweloper to również człowiek - kieruje się emocjami. Jeżeli więc nie zdobędziemy jego sympatii, szanse na uzyskanie jakiejkolwiek zniżki są marne.

Jeśli natomiast uda nam się sprawić, że sprzedawca nas polubi i podkreślimy zainteresowanie miejscem, lecz absolutny brak jakiejkolwiek możliwości kupienia miejsca po regularnej cenie - bardzo możliwe, że deweloper chętniej pójdzie nam na rękę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.