Czy każdy może pracować w administracji państwowej?

Praca w administracji publicznej zdaniem wielu osób jest dość dobrym stanowiskiem, nie dziwi więc fakt że zainteresowanie ofertami pracy w urzędach jest spore. Jednakże nie każdy może podjąć zatrudnienie w organach administracji publicznej.

zdjęcie - (the_title())


Czy każdy może pracować w administracji państwowej?

Praca w administracji publicznej zdaniem wielu osób jest dość dobrym stanowiskiem, nie dziwi więc fakt że zainteresowanie ofertami pracy w urzędach jest spore. Jednakże nie każdy może podjąć zatrudnienie w organach administracji publicznej. Przede wszystkim istotna jest kwestia posiadania polskiego obywatelstwa.

Wprawdzie dopuszcza się możliwość zatrudniania obcokrajowców, jednakże gdy mowa o stanowiskach decyzyjnych, musza być one obsadzone wyłącznie przez osoby posiadające polskie obywatelstwo. Ponadto osoba zainteresowana pracą w administracji publicznej musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Ważnym czynnikiem jest także to, aby kandydat ubiegający się o pracę w administracji publicznej nie był skazany za przestępstwo umyślne. Wówczas jego kandydatura z pewnością nie zostanie uwzględniona. Ponadto ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze konkretnej osoby jest jego wykształcenie i dotychczasowe doświadczenie na podobnych stanowiskach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online

Dlatego też osoby zainteresowane pracą w administracji bardzo często decydują się na dokształcanie, aby mieć jak najlepszą wiedzę. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi szkolenia dla samorządowców, których z każdym rokiem jest na rynku coraz więcej.

Rosnące zapotrzebowanie na dobrze prowadzone kursy tego typu powoduje, że zajmujące się organizacją firmy przedstawiają zainteresowanym coraz szerszy wachlarz różnorodnych szkoleń, z których każdy z pewnością wybierze dla siebie jak najbardziej odpowiednie.

W przypadku administracji publicznej najważniejszym dokumentem jest przede wszystkim kpa szkolenie z jego znajomości jest więc tym, które zdaniem wielu osób stanowi niejako podstawę pracy. Odpowiednia interpretacja przepisów kodeksu postępowania administracyjnego daje bowiem pewność tego, że pracownik będzie we właściwy sposób wykonywał swoje obowiązki.

Z każdym rokiem także to urzędy zamawiają odpowiednio dopasowane do potrzeb pracowników szkolenie administracja bowiem nie może pozwolić sobie na przerwy, musi działać cały czas w zgodzie z aktualnymi przepisami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz też: szkolenia interpersonalne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.