Czy warto cyklicznie oceniać pracownika?

Zadaniem kierowników, liderów grupy i menedżerów jest ocenianie pracowników, podczas ich pracy. Pracownicy powinni być obserwowani, ich działania analizowane i w razie potrzeby nagradzane lub korygowane.

   
  Zadaniem kierowników, liderów grupy i menedżerów jest ocenianie pracowników, podczas ich pracy. Pracownicy powinni być obserwowani, ich działania analizowane i w razie potrzeby nagradzane lub korygowane. Wiele przedsiębiorstw decyduje się również na cykliczne oceny skuteczności i efektywności pracownika w wykonywaniu powierzanych zadań.

  Jednak, czy warto cyklicznie oceniać pracownika? 

  Zdecydowanie tak.
   
  Podczas obserwowania pracowników i analizowaniu ich działań, umiejętności współpracy z zespołem czy też realizowania przez nich powierzanych zadań, lider grupy czy menedżer mają możliwość wyciągnięcia wielu wniosków. Później, raz na pewien czas, można swoje wnioski zaprezentować pracownikowi, przekazać swoje spostrzeżenia, jak również skorygować działania pracownika, wskazać co należy poprawić, bądź też nagrodzić pracownika, jeśli na to zasłużył.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

  Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

  W przypadku niektórych firm, podczas okresowych ocen pracowników, dla osób które najlepiej się sprawdziły, najefektywniej wykonywały swoje obowiązki, a także zrealizowały powierzone zadania i cele, przewidziane są nagrody motywujące do dalszej efektywnej pracy.
   
  Do tego rodzaju nagród należeć mogą: premia, dodatek do wynagrodzenia, podwyżka, dodatkowy urlop wypoczynkowy, czy choćby różnego rodzaju szkolenia lub kursy, które pomogą podnieść kwalifikacje i umiejętności pracownika. Tak zmotywowany pracownik bez wątpienia nadal będzie się starał, a w swojej pracy chętnie wykorzystywał kreatywne pomysły i zdobyte np. podczas szkoleń czy kursów umiejętności.

  W ten sposób zyskać mogą nie tylko pracownik, ale również całe przedsiębiorstwo, które będzie bardzo skutecznie funkcjonować i rozwijać się. Takie cykliczne ocenianie pracowników pozytywnie wpływa również na te osoby, których działania nie były nagrodzone.
   
  Motywuje to bowiem do podejmowania większych starań, szukania nowych rozwiązań i kreatywnego podejścia do powierzanych obowiązków, aby podczas kolejnego oceniania pracowników nagroda przypadła również tej osobie. Dlatego właśnie cykliczne ocenianie pracowników to dobry pomysł.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Skuteczne budowanie efektywności firmy poprzez rozwój kadry menedżerskiej. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

  Zobacz szkolenia związane z obszarem menadżerskim:

  Szkolenia menadżerskie - pełna lista.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.