Jak poszerzać wiedzę z prawa celnego?

Prawo ma wiele dziedzin. Jedną z dziedzin prawa jest prawo celne. Prawo celne reguluje kwestie związane z wywozem towarów z określonego obszaru celnego oraz kwestie związane z przywożeniem określonych towarów na dany obszar celny. W Polsce wyżej wspomniane kwestie reguluje Ustawa z dnia 19 marca 2004 roku – Prawo celne. Na poziomie europejskim obowiązuje zaś Wspólnotowy Kodeks Celny.

zdjęcie - (the_title())


Jak poszerzać wiedzę z prawa celnego?

Prawo ma wiele dziedzin. Jedną z dziedzin prawa jest prawo celne. Prawo celne reguluje kwestie związane z wywozem towarów z określonego obszaru celnego oraz kwestie związane z przywożeniem określonych towarów na dany obszar celny. W Polsce wyżej wspomniane kwestie reguluje Ustawa z dnia 19 marca 2004 roku - Prawo celne. Na poziomie europejskim obowiązuje zaś Wspólnotowy Kodeks Celny. Wielu przedsiębiorców musi mieć świadomość, że prawo celne, podobnie jak każda inna dziedzina prawa, stale się zmienia. Niektóre przepisy przestają obowiązywać, a inne są modyfikowane. Bywa, że pojawiają się również zupełnie nowe przepisy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie, które uczy jak używać średniozaawansowanych funkcji Excela w taki sposób, aby wszystko było jasno nie tylko na szkoleniu, ale również potem, już w pracy. Zapraszamy na szkolenie EXCEL DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Każdy, komu zależy na sukcesie firmy wie, że nie wolno sobie pozwolić na nieznajomość prawa wśród pracowników. Aby pracownicy mieli świadomość jakie przepisy prawa celnego znajdują obecnie zastosowanie, warto zorganizować w firmie prawo celne szkolenie. Najlepiej będzie, jeżeli tego typu szkolenia będą odbywały się cyklicznie. Systematyczność pozwala bowiem lepiej uporządkować zdobywaną wiedzę. Firmom, które zajmują się dostarczaniem klientów różnorakich towarów bądź usług przyda się również zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie. Pod pojęciem łańcucha dostaw należy rozumieć wszystkie działania, które wiążą się z transportem, a także przerabianiem towarów. Nie wolno również zapominać, że pojęcie to kryje w sobie także przepływ informacji, bez którego ciężko byłoby sobie wyobrazić produkcję czy transport jakiegoś towaru.

Najbezpieczniej zlecać prowadzenie szkoleń doświadczonym firmom szkoleniowych. Im więcej pozytywnych opinii ma dana firma, tym większe prawdopodobieństwo, że dobrze trafiliśmy decydując się na nawiązanie z nią współpracy. Nie od dziś wiadomo, że większości firm zależy na osiąganiu jak największych zysków. O sukcesie firmy w znacznym stopniu przesądzają zaś kompetencje pracowników oraz ich gotowość do stałego samodoskonalenia się. Jeżeli zależy nam na tym, by nasi pracownicy zdobywali nowe kompetencje, dobrym pomysłem będzie zorganizowanie szkolenia z controllingu. Controlling należy rozumieć jako kierowanie przedsiębiorstwem w taki sposób, by osiągnęło ono jak największy zysk. Pod pojęciem controliingu kryją się wszelkie procesy związane z przepływem informacji. Komunikacja w firmie jest bowiem bardzo ważna. Właściwy przepływ informacji sprzyja terminowej realizacji zadań oraz przyczynia się do poprawy relacji między współpracownikami. Niezależnie zaś od rodzaju działalności, jaką zajmuje się dana firma, dobrze by było przeprowadzić szkolenie z zakresu znajomości prawa pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

Znajomość prawa pracy przyda się zarówno pracownikom jak i pracodawcom. Prawo pracy należy do tych dziedzin prawa, które mają tendencję do ciągłych zmian. Nie da się ukryć, że bardzo duże zmiany szykują się jeszcze na początku 2019 roku. Dlatego też wiosna to bardzo dobry moment na rozpoczęcie cyklu szkoleń z zakresu prawa pracy. Kodeks pracy szkolenia z całą pewnością będą bardziej skuteczne, jeżeli będą organizowane cyklicznie. Tylko regularna organizacja szkoleń ma bowiem szansę przynieść oczekiwane rezultaty. Firma szkoleniowa, której powierzymy misję przeprowadzenia szkolenia z całą pewnością postara się o odpowiedni przebieg szkolenia.

Większość firm przygotowuje ciekawe gadżety dla uczestników szkolenia, które umilą jego przebieg. Reasumując wyżej zebrane rozważania, z całą pewnością można stwierdzić, że jeżeli zależy nam na tym, by firma dobrze prosperowała, należy zadbać o regularne szkolenia dla pracowników. Tematyka szkoleń w znacznej mierze zależy od tego, co jest przedmiotem działalności firmy. Jeżeli nieodzowna nam jest znajomość prawa celnego, z całą pewnością należy zadbać o to, by zorganizować szkolenie z zakresu prawa celnego. Prawo celne bardzo wiele mówi o kwestiach związanych z importem i eksportem towarów. W firmach, w których przydaje się znajomość prawa celnego, z całą pewnością przyda się także szkolenie z zarządzania łańcuchem dostaw. Bez względu zaś na przedmiot działalności firmy, dobrze będzie zorganizować szkolenie z controllingu oraz prawa pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.