Jak rozumieć kodeks pracy art 151?

Nie da się ukryć, że znalezienie dobrze płatnej pracy leży w interesie większości osób, które poszukują pracy. Z całą jednak pewnością należy stwierdzić, że znalezienie dobrze płatnej pracy łatwe nie jest. Nie zawsze satysfakcjonuje nas otrzymywane wynagrodzenie, dlatego wiele osób decyduje się na pracę w tak zwanych nadgodzinach. Co jednak mówi o tym prawo? Tego dowiemy się idąc na szkolenia z prawa pracy.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozumieć kodeks pracy art 151?

Nie da się ukryć, że znalezienie dobrze płatnej pracy leży w interesie większości osób, które poszukują pracy. Z całą jednak pewnością należy stwierdzić, że znalezienie dobrze płatnej pracy łatwe nie jest. Nie zawsze satysfakcjonuje nas otrzymywane wynagrodzenie, dlatego wiele osób decyduje się na pracę w tak zwanych nadgodzinach.

Czasami zaś inne okoliczności zmuszają nas do podjęcia pracy poza obowiązującymi nas godzinami pracy. Kodeks pracy przewiduje jednak dwa przypadki, w których dopuszczalna jest praca poza przewidzianymi dla nas godzinami pracy.

Pierwszy przypadek ma miejsce, gdy zachodzi konieczność ratowania czyjegoś życia lub zdrowia. Ma to miejsce w przypadku takich zawodów jak na przykład lekarz. Drugą przesłanką, zgodnie z którą dopuszczalna jest praca poza normalnymi godzinami pracy są szczególne potrzeby pracodawcy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Należy zaznaczyć, że w myśl artykułu 151 Kodeksu pracy, żaden pracownik nie może przekroczyć 150 godzin nadliczbowych w roku kalendarzowym.

W artykule tym znajdziemy również informacje dotyczące tego jakie wynagrodzenie przysługuje nam za pracę w godzinach nadliczbowych. Jeżeli pracujemy w niedziele oraz święta, a także w nocy, otrzymamy za godziny nadliczbowe dodatek odpowiadający wysokości 100 % otrzymywanego przez nas wynagrodzenia.

Jeśli jednak praca w godzinach nadliczbowych odbywa się w innym dniu, otrzymamy dodatek w postaci 50 % wynagrodzenia. Aby dowiedzieć się jak należy interpretować zapisy znajdujące się w obszernym artykule 151 Kodeksu pracy, należałoby rozważyć udział w szkoleniach oraz kursach.

Szkolenia z prawa pracy mogą mieć rozmaitą tematykę, ale jeśli zależy nam na zrozumieniu brzmienia wspomnianego wyżej artykułu, dobrym pomysłem może być udział w szkoleniu takim jak wynagrodzenie pracowników szkolenie.

Kodeks pracy szkolenia powinny być prowadzone przez należycie wykwalifikowanych szkoleniowców, którzy posiadają duże doświadczenie. Dzięki temu zdobędziemy wiedzę nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną. Warto również zwracać uwagę na to czy szkolenia są dofinansowane.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

Uczestników tego szkolenia interesują również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.