Jak rozumieć kodeks pracy art 188?

Znajomość przepisów z zakresu prawa pracy jest bardzo istotna. W tym celu niezbędne są przydatne szkolenia z prawa pracy czy wynagrodzenie pracowników szkolenie. Są one adresowane do osób zajmujących ważne stanowiska kierownicze, managerów oraz specjalistów do spraw personalnych.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozumieć kodeks pracy art 188?

Znajomość przepisów z zakresu prawa pracy jest bardzo istotna. W tym celu niezbędne są przydatne szkolenia z prawa pracy czy wynagrodzenie pracowników szkolenie. Są one adresowane do osób zajmujących ważne stanowiska kierownicze, managerów oraz specjalistów do spraw personalnych, którzy to chcą pogłębić swoją wiedzę na temat stosowania prawa pracy w praktyce.

Prawo pracy szkolenie Warszawa – o czym mówi art. 188 kodeksu pracy?

Szkolenia z prawa pracy poruszają wiele istotnych kwestii. Wśród wielu z nich można wymienić art 188 Kodeksu Pracy dotyczący dni wolnych od pracy przysługujących pracownikom w związku z wychowywaniem dzieci.

Otóż jak mówi ten przepis jednemu z pracujących rodziców, który to wychowuje przynajmniej jedno dziecko w wieku do czternastu lat przysługuje w ciągu każdego oku kalendarzowego zwolnienie od pracy w wymiarze 16 godzin lub 2 dni, z możliwością zachowania prawa do wynagrodzenia.

Nieskorzystanie tego uprawnienia nie powoduje jego przejścia na kolejny rok kalendarzowy. Aby otrzymać wolny dzień rodzic mówi złożyć u pracodawcy stosowny wniosek.

Zwolnienie od pracy, o którym mowa w tym artykule udzielane jest w wymiarze godzinowym, dla każdego pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy. Ustala się go proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, natomiast każdą niepełną godzinę zwolnienia od pracy zaokrągla się w do pełnej godziny.

Zdobycie tych oraz wielu innych cennych wiadomości z zakresu prawa pracy zapewnia każdeprawo pracy szkolenie Warszawa. Bardzo interesujące jest również wynagrodzenie pracowników szkolenie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Prawo pracy szkolenie Warszawa – dla kogo jest przeznaczone?

Podstawowym celem każdego szkolenia z prawa pracy jest wyjaśnienie wszelkich wątpliwości oraz problemów praktycznych z zakresu stosowania przepisów prawa pracy z uwzględnieniem nieustannych zmian.

Podczas szkolenia z prawa pracy omawiane są istotne zagadnienia dotyczące stosowania prawa pracy w praktyce, począwszy od momentu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, aż do rozwiązania stosunku pracy.

Prawo pracy szkolenie Warszawaadresowane jest do osób piastujących w firmie ważne stanowiska kierownicze oraz managerów którzy to chcą pogłębić i uporządkować wiedzę na temat stosowania prawa pracy wpraktyce.

W zajęciach biorą także udział osoby, które to mają na celu rozwój zawodowy, a wiedza przekazywana na szkoleniach może się w dużym stopniu do tego przyczynić. Indywidualny charakter szkoleń przejawiający się w organizacji oraz czasie umożliwia nabycie wiedzy pozwalającej na znaczne usprawnienie pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.