Jakie są normy czasu pracy?

Normy polskiego prawa dokładnie określają jak powinien wyglądać czas pracy pracownika. Prawo pracy dotyczy oczywiście tylko i wyłącznie osób, które zostały zatrudnione w oparciu o umowę o pracę.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są normy czasu pracy?

Normy polskiego prawa dokładnie określają jak powinien wyglądać czas pracy pracownika. Prawo pracy dotyczy oczywiście tylko i wyłącznie osób, które zostały zatrudnione w oparciu o umowę o pracę. Jeżeli chodzi o umowę zlecenie, umowę o dzieło czy inne umowy cywilno - prawne, to kodeks pracy nie definiuje ilości godzin do przepracowania. Warto wspomnieć także o tym, że normy czasu pracy zależą od kilku czynników.

Przeważnie zatrudnienie na pełen etat wynosi osiem godzin przez pięć dni w tygodniu, z wolnymi weekendami. Jednak wystarczy popatrzeć chociażby na system pracy kierowców zawodowych, aby się przekonać, że oni mają zupełnie inaczej normowany czas pracy. Pracownicy kadr mają nie lada wyzwanie przed sobą, a mianowicie jak tego wszystkiego pilnować. Chcąc poznać szczegółowe zasady zarządzania czasem pracowników warto wybrać się na szkolenie prawo pracy.

Osoby niepełnosprawne - wymiar pracy

Rynek pracy otwiera się coraz bardziej na potrzeby osób niepełnosprawnych. Warto pamiętać o tym, że osoby, które legitymują się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności mają nieco krótszy czas pracy, przy pełnym etacie wychodzi to siedem godzin. Osoby z niepełnosprawnością mają także prawo do wydłużonego urlopu. Pracownicy działu zarządzania zasobami ludzkimi powinni być doskonale obeznani we wszelkich kwestiach prawnych.

Zarządzanie czasem szkolenie

Szkolenie z zarządzania czasem to doskonały sposób na to aby odświeżyć swoją wiedzę, a także by nauczyć się czegoś nowego. Na szkoleniu poruszane są bardzo różnorodne tematy takie jak na przykład dokumentacja pracownicza i jej prawidłowe prowadzenie, organizacja czasu pracy pracowników i tym podobne. Szkolenie przeprowadzane jest w bardzo efektywnej formule, a kursanci dostają maksymalnie skondensowaną dawkę wiedzy. Dzięki praktycznym warsztatom mogą oni od razu sprawdzić czy dobrze zrozumieli przerabiany materiał. Gry symulowane w kontrolowanym środowisku znacznie podnoszą skuteczność szkoleniowej metody nauki. Szkolenie prawo pracy to wybór dla każdego, kto musi prowadzić dokumentację pracowniczą.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.